Лікування зубів під час вагітності

Вагітність — це, мабуть, один з найбільш відповідальних періодів в житті жінки, коли від поведінки і вчинків майбутньої мами напряму залежить благополуччя її ще не народженого малюка. І перше, на що варто звернути увагу, — це, звичайно, здоров’я. Причому не треба обмежуватися одними лише візитами у жіночу консультацію. Крім гінеколога необхідно проконсультуватися і з іншими фахівцями — зокрема зі стоматологом. 

172c6583687af9b5b64a0fad3533f11dВідомо, що під час вагітності якість зубів може різко погіршитися. Тому не варто нехтувати регулярними візитами до стоматолога. Лікуючий лікар проконсультує з питань догляду за зубами під час вагітності або призначить лікування з урахуванням стану пацієнтки.

Довгий час вважалося, що проводити лікування порожнини рота під час вагітності небезпечно. Жінкам пропонували відкласти процедури. Сьогодні більшість стоматологів сходиться на думці, що лікувати зуби треба. Запалення, карієс та інші проблеми порожнини рота згубно позначаються на стані здоров’я в цілому.

Неліковнний карієс може стати причиною розвитку ранніх каріозних утворень у майбутнього малюка. У деяких дітей зуби починають руйнуватися, не встигнувши з’явитися. І причиною цього є, в тому числі, і поганий стан ротової порожнини матері під час вагітності.

Юних пацієнтів, вік яких часом не досяг ще й двох-трьох років, їх мами і тати нерідко призводять до лікарів по медичну допомогу. Сучасні технології дозволяють впоратися з будь-якими стоматологічними проблемами у дітей дошкільного віку. Але багатьох з них можна уникнути при відповідальному ставленні майбутньої матері до свого здоров’я і професіоналізмі лікуючого її стоматолога.

В арсеналі сучасного стоматолога є абсолютно безпечні засоби, в тому числі — і анестезуючі, для лікування карієсу та інших проблем у вагітних. Правда, під час візиту до лікаря необхідно повідомити йому про вагітність, терміни і прийняття лікарських препаратах. На підставі цієї інформації стоматолог підбере оптимальну програму лікування, яка буде не тільки ефективною, а й безпечною для дитини.

Більш того, майбутній мамі можна навіть виконати відновлення зуба шляхом протезування. У деяких випадках така процедура навіть не вимагає застосування знеболюючих препаратів. Наприклад — при установці порцелянових коронок. Під такий протез депульпірування не проводиться.

Словом, майбутній матусі необов’язково миритися з недосконалістю ротової порожнини. Сучасна стоматологія пропонує інший розвиток подій — абсолютний комфорт і радість життя, яких так потребує жінка в цікавому положенні.