Лікування вугрової хвороби (акне): загальні рекомендації

Лікування акне вимагає комплексного підходу до проблеми, тому не варто розраховувати, що вас врятує «диво-засіб», який моментально усуває ненависні прищі раз і назавжди. Причину вугрової висипки в кожному окремому випадку встановлює лікар — дерматолог, який, виходячи з діагнозу, підбирає правильне лікування. При важких формах захворювання може знадобитися додаткове обстеження в ендокринолога, гінеколога або гастроентеролога.
chistaya-kozha1

На даний момент лікування вугрового висипу найчастіше здійснюється за допомогою різних лікарських препаратів (в тому числі і гормональних), які призначаються лікарем — дерматологом. Однак розвиток сучасних технологій допомагає поєднати, а іноді і замінити класичні способи боротьби з даних захворюванням на косметологічні методи лікування: лазерне лікування акне, озонотерапію, мезотерапію, пілінги, фотолікування, дарсонваль і т. т.

Для лікування легких форм вугрової хвороби можна використовувати препарати рослинного походження, які допомагають видалити надлишок шкірного сала, сприяють лущенню шкіри, дезінфікують її, і мають антибактеріальний ефект. Крім того, рослинні препарати очищають пори і перешкоджають утворенню в них рогових пробок, які візуально виглядають, як чорні крапки.

Перед лікуванням вугрової хвороби потрібно виключити ряд факторів, які провокують і посилюють її:

 

  • стресові ситуації;
  • косметика;
  • різні захворювання (хвороби шлунково-кишкового тракту, гормональні порушення і т. д.);
  • самолікування.

Варто відзначити, що одним лише прийомом ліків і проведенням косметичних процедур назавжди позбутися від акне не вийде. На час лікування захворювання також потрібно строго дотримуватися призначеного режиму, по можливості займатися спортом (або хоча б частіше бувати на свіжому повітрі) і спати не менше ніж 8 годин на добу.

Також необхідно правильно харчуватися. Оптимальним варіантом є продукти, які в процесі приготування були і відварені або запечені, а від смаженої їжі варто відмовитися. Їсти під час лікування потрібно 3 — 4 рази на день, про дієти для схуднення можна забути. Необхідно також пити у великих кількостях фруктові соки і максимально обмежити вживання надмірно гострих, солодких і жирних страв, які викликають загострення акне.