Лікування наркоманії: чому трапляються рецидиви?

Статистика лікування наркоманії доволі сумна. Навіть успішно проведена терапія може зійти нанівець, так як багато людей через роки повертаються до звичного способу життя. Серед залежних є наступна приказка: «Наркотики вміють чекати».

shutterstock_660471820 (1)Це відбувається з кількох причин:

• Наркотики створюють піднесений настрій. Часто після лікування пацієнт радіє тому, що зважився на цей крок. Він відчуває повноту життя без ломок, хвороб та інших побічних явищ наркоманії. Але при зіткненні з першими труднощами хворого починає ламати. Життя раптом стає сірим і нестерпним, повнота фарб кудись іде. Часто саме в ці моменти наркоман знову купує дозу, щоб підняти собі настрій і перечекати неприємності в реальному житті.
• За час довгого вживання наркотиків залежний випадає з соціального життя. Його коло спілкування змінюється на таких же наркоманів, а інтереси різко звужуються до пошуку нової дози і кайфу. Саме тому після реабілітації у багатьох посилюється почуття самотності. Якщо поруч із залежним немає дбайливих людей, то його ремісія не може тривати довго. Наркомани не звикли стикатися з труднощами, тому їм простіше знову піти у змінений стан свідомості.
• Після реабілітації багато пацієнтів знову зустрічаються зі своїми друзями-наркоманами. Вони не можуть встояти проти спокуси, якщо хтось в оточенні теж вживає. Більш ніж в 50% випадків наркоман повертається до залежності в старому оточенні. Тому так важливо, щоб після реабілітації, його взяли під опіку відповідальні люди.
• Наркоман сам не бачить сенсу відмовлятися від речовин. Якщо його не зі своєї волі запроторили в лікарню, то після виходу він знову візьметься за старе. Зазвичай рецидиви трапляються в тих, хто не встиг відчути на собі руйнівну дію наркотиків. Наркоману завжди яскравіше запам’ятовується момент кайфу, ніж болю при ломці.