Лікування мозолів в домашніх умовах

Мозолі — це потовщення рогового шару шкіри. Зазвичай застарілі мозолі не турбують людину, але в разі, якщо вони тиснуть на нервові закінчення, це викликає печіння або ниючий біль. На поверхні мозолів часто утворюються тріщини, через які в подальшому мікроби і бруд потрапляють у внутрішні шари шкіри, тим самим провокуючи запалення. Саме тому важливо займатися їх лікуванням і запобігати утворенню нових.

 

 

Як виглядає мозоль?

лечение мозолей

 

 

Як правило, мозоль має жовтуватий відтінок, на пошкодженій ділянці шкіра трохи опукла, ущільнена і заходить вглиб тканин. Її можна легко порівнювати з капелюшком гриба. У разі утворення нового мозоля в самому центрі пошкодженої ділянки шкіри є біла речовина. Якщо зірвати верхню ділянку шкіри,де знаходиться мозоль, то рана, скоріше за все, буде кровоточити і доставляти багато неприємних відчуттів.

 

 

Важливо знати: на ділянках сильного зроговіння шкіри розташовуються підошовні бородавки, які нагадують мозолі. Вони можуть бути округлої форми і викликати больові відчуття під час ходьби. Відрізнити їх можна по кровоточивості при подряпинах і по чутливості поверхні.

 

 

Основні причини утворення мозолів

 

 

Як правило, мозолі з’являються на підошвах, згинах пальців ніг і міжпальцевих складках. Вони виникають в результаті тривалого тертя і тиску на носінні тісного, неякісного взуття, а також внаслідок механічних травм.

 

 

Як лікувати мозолі?

 

 

Якщо ви не хочете звертатися до фахівців для лікування мозолів, скористайтеся народними засобами. Правда, якщо у вас не виходить вилікувати своїми силами тривалий час, краще звернутися до косметолога або дерматолога.

 

 

Різні мазі, пластирі та креми для лікування мозолів ви можете відшукати в аптеці. Однак при виборі потрібно уважно почитати склад або ж переговорити з фахівцем, оскільки, видаляючи мозоль, ви ризикуєте пошкодити шкіру і куди більше погіршити ситуацію. Такі засоби необхідно правильно і акуратно використовувати і стежити за тим, щоб вони не потрапили на здорові ділянки шкіри. Краще купуйте пластирі зі спеціальним отвором для мозолів. Таким чином можна точково наносити засіб, не боячись зачепити здорову шкіру. Також вилікувати мозолі можна, приймаючи ванну з содою перед сном. Далі розпарені мозолі легко видаляються за допомогою пемзи, а ранки змащуються рослинною олією.