Лікування екземи

Чималій кількості людей у своєму житті доводиться зустрічатися з таким захворюванням, як екзема. Лікування даного захворювання вимагає дотримання деяких правил. Хвороба полягає в запаленні поверхневого шару шкіри, яке викликане нервово-алергічними причинами. Запальні процеси носять хронічний характер, з повторюваними періодами загострень і ремісії. Для цього захворювання характерна поява висипань на відкритих ділянках тіла, які важко піддаються лікуванню і тривалий перебіг загострення. На сьогоднішній день не знайдено одного ефективного засобу, що дозволяє остаточно позбутися від екземи, оскільки багато терапевтичних методів виявляються нездатними покінчити з патологічним процесом, і він знову і знову нагадує про себе.

Beschäftigungsverbot-Schwangerschaft-zum-Schutz-des-ungeborenen-lebens-01У чому полягає лікування екземи?

Терапія екземи передбачає індивідуальне лікування, спрямоване на усунення контакту з подразником, дотримання дієти, усунення сверблячки за допомогою впливу на ділянки ураженої шкіри місцевими лікарськими препаратами. При виборі методів лікування на losterin.ru/eksema/mikrobnaya-ekzema враховуються індивідуальні особливості самого захворювання, вираженість запального процесу, тип екземи та загальний стан здоров’я пацієнта. Людям, що страждають від екземи, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 

  • недопущення контактів з речовинами, що спричинили загострення хвороби;
  • виключення з раціону харчування продуктів, здатних викликати алергічну реакцію;
  • в моменти ремісії потрібно  застосовувати спеціальні засоби гігієни і антиалергенну косметику, призначену людям з проблемною шкірою;
  • необхідно приймати вітамінні комплекси з вмістом вітаміну С і кальцію;
  • з обережністю слід приймати будь-які лікарські препарати, а гормональні засоби — тільки за призначенням лікаря;
  • потрібно вести правильний спосіб життя, з виключенням стресів і перевтоми.

При захворюванні, що супроводжується бульбашками і мокрими ділянками шкіри, призначаються примочки, просочені антисептичним розчином марганцівки. Основне лікування екземи проводять із застосуванням гормональних препаратів з кортикостероїдами, що сприяють зменшенню запального процесу і прискоренню регенерації пошкоджених ділянок шкіри.

Самостійно застосовувати будь-які лікарські засоби, а особливо ті, які мають в собі гормональні складові, категорично забороняється. Вибір препарату повинен здійснюватися тільки лікарем на підставі індивідуальних показників. Ті ліки, які ідеально підійшли одному пацієнту з екземою, для іншого можуть виявитися неефективними.