Лікування дитячих зубів під місцевим наркозом: основні переваги

Багато дітей панічно бояться стоматологів. Одна думка про те, що потрібно йти до стоматолога для лікування зубів часом викликає сильну істерику або панічний страх. Тому іноді застосовується лікування дитячих зубів під загальним наркозом. Але цей вид лікування може застосовуватися лише в особливих випадках, коли у дитини відзначається сильний біль, серйозні пошкодження декількох зубів, запущений пульпіт і так далі.

1 (3)Оскільки подібний вид лікування практично позбавляє дитину від страху та дискомфорту в процесі лікування, багато батьків цікавляться, чому не можна всі види лікування дитячих зубів здійснювати під загальним наркозом. У цей час фахівці стверджують, що лікувати зуби дітей краще під місцевою анестезією, так як в цьому випадку здоров’ю малюка нічого не загрожує. Якщо місцева анестезія виконана правильно, дитина не відчує ніякого болю в процесі проведення стоматологічних маніпуляцій.

На ясна наноситься особлива речовина у вигляді гелю, що надає «заморожуючий» ефект. Після цього в область лікування вводиться ін’єкція з анестезією. Місцева анестезія може застосовуватися при лікуванні постійних зубів у дітей, в процесі розкриття каналів і при видаленні нервів тимчасових зубів (молочних). Якщо ж маленький пацієнт поводиться дуже неспокійно, можна використовувати різні заспокійливі засоби, призначені для дітей.

Хоча лікування дитячих зубів під загальним наркозом передбачає безліч переваг, на організм дитини створюється небажаний вплив. Тому призначення загального наркозу в процесі лікування зубів у дітей має бути обґрунтованим. Варто знати, що загальний наркоз може застосовуватися у вигляді інгаляції або уколу, після чого дитина переходить в глибокий сон. Коли дитина прокидається, лікування її зубів вже закінчується, тому вона не відчуває страху, болю або якогось дискомфорту. Але після пробудження дитині потрібно побути в клініці певний час, щоб стоматолог переконався в нормалізації її стану. Однак застосування загального наркозу в дитячій стоматології є значним навантаженням і потрясінням для організму дитини.