Ліки від сварок

У будь-якій сім’ї, навіть у самій дружній бувають розбіжності. Іноді навіть сварки та скандали. Всі чудово обізнані, що сімейні конфлікти, а особливо регулярні, до добра не доводять. Однак бувають ситуації, коли чоловік і жінка не змогли або не захотіли вирішити питання мирним шляхом і тоді починається сварка, в результаті якої люблячі люди здатні образити один одного. Чи можливо уникнути цього і що для цього потрібно робити?

ssora-iz-za-denegНе дарма існує прислів’я, правильність якого доведена не одним поколінням людей. Слово — срібло, а мовчання — золото. Якщо застосувати це прислів’я до сімейної сварки, то вона вчить тому, що для припинення конфліктної ситуації одній з незадоволених сторін потрібно просто замовчати. Сенс полягає не в тому, щоб здати позиції, а в можливості заспокоїтися розпаленим опонентам. Мовчання створить відсутність другої сторони конфлікту, яка необхідна для його продовження. Це елементарно: не буде ж людина сваритися сама з собою?

Коли мине час, і партнери заспокояться, з’явиться шанс обговорити причину розбіжностей, використовуючи не емоції, а розум. У спокійному стані свідомість перестане блокувати доводи іншої людини, як шкідливу інформацію, і подружжя зможуть, вислухавши один одного, домовитися і знайти компроміс.

Проте мовчання не повинно нести негативне емоційне забарвлення і бути образливим для партнера. Якщо мовчання ображає, то воно лише розпалить гнів опонента. Мовчання має бути тотожним запереченню самого факту сварки.

Якщо відмова від сварки однієї сторони, інша сприймає як доказ власної правоти, краще не намагатися довести зворотне, інакше може розгорітися новий конфлікт. А деколи краще вдатися до допомоги фахівців.

Якщо в сім’ї є діти, то це ще один вагомий аргумент на користь відмови від скандалів. Діти дуже чуйно сприймають емоційний стан батьків, а також беруть з них приклад. Подружжя повинні завжди пам’ятати, що вони не тільки чоловік і дружина, але і мама з татом, які повинні подарувати своїм дітям безцінний приклад створення щасливої родини.

Для того, щоб успішно уникати сварок і скандалів в сім’ї, партнери повинні запам’ятати і зрозуміти одну непорушну істину — переможець не той, хто правий і довів це, незважаючи ні на що, а той, хто зміг зупинити руйнівну хвилю конфлікту, зберігши мир і спокій ,