Лікар-флеболог: навіщо потрібна консультація цього лікаря?

Варикозне розширення вен нижніх кінцівок турбує величезну кількість людей. Людям у всьому світі добре відоме це захворювання. Частина людей вважає за краще при появі симптоматики варикозу відразу ж звертатися до лікарів, а частина відкладає лікування до розвитку останніх стадій і ускладнень. У яких же ситуаціях потрібна допомога фахівця, а в яких можна обійтися методами народної медицини і «бабусиними порадами».

s600До лікаря-флеболога на прийом необхідно записатися, якщо ви почали відчувати такі симптоми як:

 

  • Тяжкість і біль в ногах (переважно у вечірній час доби). Вранці і на початку дня тяжкість і болі в ногах нехарактерні для варикозної хвороби.
  • Набряки. Щоб зрозуміти чи є у вас набряки необхідно провести простий тест. Натисніть кінчиками пальців рук на ногу. Якщо після цього залишається поглиблення і не проходить відразу ж після припинення тиску рукою, то це ознака наявності набряків. Набряки, як і тяжкість з’являється тільки у вечірній час. Якщо ви відзначаєте у себе набряки вранці, то це також є приводом звернутися до лікаря за допомогою. Крім того, набряки від варикозної хвороби можна розпізнати по взуттю. У разі якщо взуття тисне у вечірній час, а вранці нормально сидить, то швидше за все це набряки.
  • Судоми в м’язах ніг (особливо в нічний час доби). Судоми в ногах можуть з’явитися на тлі безлічі захворювань. Щоб виключити варикозну хворобу необхідно пройти обстеження у лікаря-флеболога.
  • Поява на поверхні ніг видимих розширених вен і капілярів. Ця ознака найбільш характерний для варикозного розширення вен нижніх кінцівок.

На прийомі у лікаря-флеболога уточнюються всі перераховані вище скарги. Для диференціальної діагностики з іншими захворювань лікар-флеболог проводить інструментальні методи дослідження. За допомогою них вдається виявити патологію вен. Якщо параметри розмірів вен в порядку, то переходять до пошуку інших можливих варіантів розвитку набряків і болів в ногах.