Лазня в період лактації

Багато жінок регулярно ходять в лазні для омолодження, очищення організму, відпочинку та проведення різних косметичних процедур. Однак, відвідувати лазню можна далеко не всім. Якщо у жінки є які-небудь проблеми зі здоров’ям, необхідно попередньо проконсультуватися у лікаря.
banya1

Як правило, жінки, які відвідують сауни перед і під час вагітності не відмовляються від цього і після пологів. При цьому, важливо правильно розподіляти навантаження, щоб не нашкодити ослабленому організму.

При годуванні грудьми необхідно дотримуватися основних правил гігієни і поведінки в лазні. При найменших відчуттях нездужання, запаморочення і подібних неприємностях лазню слід негайно покинути. Голова повинна бути обов’язково укритою, а в якості взуття підійдуть неслизькі тапочки.

Відвідувати лазні після пологів можна відразу після завершення родових кровотеч. При цьому, важливо стежити за тим, щоб не застудити груди. Саме тому сауни після пологів краще всього відвідувати в теплу пору року.

Одними з позитивних ефектів від сауни є покращений обмін речовин і посилений кровообіг, що істотно посилюють лактацію. Крім того, через потові залози виводяться шкідливі речовини з організму, що істотно покращує якість молока.

Відомо, що годувальниці необхідно вживати багато рідини. При цьому, спекотна сауна діє абсолютно в протилежному напрямку — вода з організму виводиться у вигляді поту. Саме тому багато експертів не рекомендують лазні в перші три місяці після пологів, коли процеси лактації ще не налагоджені. Навіть після цього періоду необхідно ретельно прислухатися до свого організму. Щоб поповнювати баланс води в організмі, відвідуючи сауни, необхідно між заходами в сауну пити:

 

  • несолодкий молочний чай;
  • яблучні морси;
  • трав’яні настої і т. п.

Не рекомендується пити холодні напої, газовану воду, алкоголь і т. п. Пити необхідно невеликими ковтками, не поспішаючи.

Перебувати в парній необхідно не більше п’яти хвилин з обов’язковими перервами між заходами. При цьому, кількість заходів найкраще обмежити до трьох разів. Решту часу можна приділити собі і своїй зовнішності — провести різні косметичні процедури, відпочити, поговорити з подругами.