Лазерна епіляція

Лазерні технології зробили справжній прорив в естетичній медицині. Омолодження шкіри, ліпоксація, видалення пігментних плям, судинних зірочок, рубців і шрамів — все це під силу світловому променю, здатному забезпечити максимальний ефект при мінімальному ризику. Але все ж, пріоритет серед лазерних косметологічних послуг сьогодні належить епіляції — видалення небажаного волосся на обличчі та тілі.

 

І світить, і гріє

 

Лазерне випромінювання є щільним пучком світлових променів з однаковою довжиною хвилі (в діапазоні 540-2936 нм). У порівнянні з променем звичайного світла, лазер відрізняється не тільки більшою щільністю, але і потужністю, енергією і здатністю фокусуватися в потрібній точці. На цій властивості і заснована лазерна епіляція: світлові імпульси точно направляються в фолікул, нагрівають його і руйнують разом з волоском. Ціль «уражається» швидко, практично без болю і абсолютно безпечно, оскільки промінь торкається навколишньої тканини. Таким чином, під час процедури виключені ризики пошкодження шкіри — мікроопіки і подразнення. У сучасній косметології для епіляції застосовуються кілька видів лазерів, що володіють різною довжиною світлової хвилі, потужністю, енергією і тривалістю імпульсу. Наприклад, довжина хвилі олександритового лазера становить 755 нм, що визначає сферу його роботи — видалення волосся на світлій шкірі (I-IV фототипи). Неодимовий лазер генерує промінь довжиною 1064 нм, дозволяючи виконувати епіляцію на шкірі будь-якого фототипу, в тому числі, на смаглявій і засмаглій. Доданий лазер, що працює в діапазоні хвиль 800 — 950 нм, за своїми характеристиками займає проміжні позиції і дозволяє проводити епіляцію на будь-якому фототипі шкіри. Сьогодні цей компактний і недорогий апарат активно застосовується чи не в кожному салоні краси, і в рекламних цілях його часто називається «золотим стандартом епіляції». Але чи так це насправді? Адже вибір правильного апарату для цієї процедури — запорука її швидкості, безболісності і безпеки.

 

lz03

Який лазер вибрати для епіляції?

 

Головні плюси олександритового і неодимового лазерів останнього покоління — великий діаметр світлової плями, значна площа, що покривається за один імпульс (254 кв. мм) і їх оснащення системою динамічного охолодження шкіри DCD. Все це забезпечує безболісність процедури і в той же час її найкращі результати, дозволяючи підвищувати потужність променя без ризику пошкодження шкіри. Відзначимо, що в світовій практиці використовуються саме ці типи лазерів. Швидкість проведення процедури за допомогою цих апаратів в 3-4 рази вища, ніж у інших типів лазерів. Наприклад, лазерна епіляція у області бікіні займає всього 15 хвилин, а гомілок — 30 хв. Збільшення швидкості досягається завдяки спеціальному сканеру, який дозволяє за один сеанс обробляти велику ділянку шкіри. Достатньо всього 4 — 8 процедур, щоб назавжди позбутися небажаного волосся.

 

Головні недоліки діодних лазерів — низька швидкість проведення процедури і відсутність в їх конструкції вбудованої системи охолодження шкіри. Для знеболення використовуються місцеві анестетики — охолоджуючі креми або гелі. В результаті процедура може супроводжуватися дискомфортом для пацієнта і збільшує ризик пошкодження шкіри. Тому пам’ятайте, що успіх лазерної епіляції безпосередньо залежить від виду лазерної установки і професійного виконання процедури.