Культура харчування в період виношування дитини

Вагітна жінка зобов’язана стежити за своїм харчуванням. Дуже важливо вживати різноманітну їжу, але не допускати переїдання. Непомірне вживання їжі створить труднощі під час пологів, оскільки маса дитини буде більшою, ніж необхідно. У такому випадку дитина може травмуватися через те що родові шляхи не відповідають розмірам плода.

108394-300x240Часто у вагітної жінки раціон харчування дуже калорійний за рахунок вживання зайвих вуглеводів. Вживання солодощів у великих кількостях, борошняних виробів, солодких компотів та варення може привести до ожиріння. Норма цукру в добу становить лише 50 грам. У малюка може розвинутися діатез через те, що у мами в організмі затримується зайва рідина.

Корисним харчуванням буде те, яке включає в себе вітаміни, білки і мінеральні солі такі як залізо, кальцій, фосфор та інші. Щодня вагітна жінка повинна вживати 150 грам риби нежирних сортів. Підійдуть сазан, тріска, оселедець або лососеві. Або 150 грам нежирного м’яса. Необхідна амінокислота метіонін міститься в нежирному кисломолочному сирі, якого також треба вживати 150 грам на день. Так само рекомендується на день випивати 500 мілілітрів молока. Вживаючи молоко мінеральні речовини, які в ньому містяться, витрачаються на будову скелета дитини. Також необхідно щодня вживати 25 грам рослинної олії та 15 грам вершкового малса. У період вагітності слід уникати вживання маргарину і сала.

Так само важливо враховувати час доби, в який вживаються ті чи інші продукти. Так на сніданок і на обід буде корисніше вживати рибу або м’ясо. Такі продукти важко перетравлюються, і викликають збудження. Картоплю, рибу і м’ясо краще запікати або варити. Рослинні і кисломолочні страви добре підходять на вечерю. Можна готувати сирники, запіканки, тушкувати овочі. Випивати склянку кефіру можна і перед сном.

Якщо раніше якийсь продукт викликав у вас шкірні прояви, слід його уникати. Любителькам натуральної кави потрібно випивати не більше однієї чашки в день, оскільки цей продукт викликає негативну дію на нервову систему малюка. Ні в якому разі не можна вживати алкоголь, навіть у невеликих кількостях і концентраціях. Навіть незначне його потрапляння в організм може згубно відбитися на розвитку мозку і нервової системи плода. Слід уникати нікотину і пасивного куріння.