Кров з носа під час вагітності. Частина 2

У деяких випадках така ламкість судин може вказувати на такі патології:

krov-nos-e1442316825546-500x300• порушення згортання крові (найчастіше це генетичне захворювання, про яке матуся знає заздалегідь);

• проблеми з артеріальним тиском (через це малюк не зможе отримувати достатню кількість поживних речовин, тому вагітним рекомендується обстежитися в стаціонарі);

• нестача вітамінів і мікроелементів (мова йде про кальцій і вітамін К);

• травми носа, хронічні ЛОР-захворювання (в тому числі і зміщення носової перегородки або особливості слизової носа);

• інфекційні захворювання, які небезпечні самі по собі.

Що робити?

Народні методи на кшталт поради «закинути голову, щоб кров не витікала» тут не допоможуть і навіть зашкодять. Якщо жінка ляже, а кров буде продовжувати текти, то це закінчиться тим, що вона наковтається власної крові і до всього іншого її почне нудити. Не рекомендується також сякатися, так як кров не встигне згорнутися в надійний тромб.

Набагато продуктивніше буде просто сісти в зручному положенні і лише злегка нахилити голову (без сильного закидання). На перенісся поставити лід, загорнутий в серветку, або чистий рушник, намочений в дуже холодній воді.

Якщо прикласти до носа ватку, яка попередньо була змочена перекисом водню, то це прискорює процес згортання. Якщо ж аптечки поблизу не знайшлося, то можна просто притиснути ніздрю, що кровоточить і спробувати забезпечити вільний доступ до повітря (розстебнути тісний комір, тощо).

Профілактика

Звичайно, краще провести профілактичні заходи заздалегідь і не пізнати прикрості носової кровотечі. В такому випадку майбутнім матусям радять регулярно не просто провітрювати приміщення, але і зволожувати повітря в них. Також необхідно стежити за водним балансом, випиваючи близько 2-х літрів води.

Загальна лікарська рекомендація «більше гуляти на свіжому повітрі» спрацьовує і в цьому випадку, а в якості додаткової міри можна використовувати зволожуючі нешкідливі краплі для носа.