Кров з носа під час вагітності. Частина 1

Вагітність часто призводить до змін звичайного стану організму. Але далеко не завжди майбутні матусі всерйоз сприймають деякі «побічні ефекти».

pregnantВагітність часто призводить до змін звичайного стану організму. Але далеко не завжди майбутні матусі всерйоз сприймають деякі «побічні ефекти». Так, наприклад, не всі знають, чому у вагітних відбуваються кровотечі з носа і що в такому випадку варто зробити.

Причини

При виношуванні малюка у жінки автоматично підвищується рівень статевих гормонів. Саме через естроген і прогестерон (жіночі гормони) страждає слизова носа. Судини в ній стають ламкими, адже сама оболонка набрякає і дуже швидко пересихає. Звідси і часті кровотечі.

Під час вагітності на серцево-судинну систему організму випадає велика частка навантаження. Судини намагаються справлятися з підвищеним тиском, що призводить до збільшення показників кровотоку. У такому випадку будь-яка мікротравма провокує кровотечу, так як слабкі судини не здатні протистояти серйозному навантаженню. Але, на щастя, в більшості випадків матусь всю вагітність переслідує тільки закладеність носа без неприємних додаткових кровотеч.

Коли слід звернутися до фахівця?

Розібравшись з тим, чому відбуваються кровотечі, багато жінки відразу ж записуються на прийом до лікаря. Однак якщо симптоми виникають нечасто (раз на тиждень або рідше), кров легко зупиняється і особливих незручностей при цьому у пацієнтки вони не викликають, то це не привід бігти до лікаря. Але якщо кровотечі рясні або відбуваються дуже часто, то звернутися за лікарською допомогою все ж варто.