Криза трьох років

До трирічного віку у дітей починається чергова криза в їхньому житті. Часто це стає повною несподіванкою для батьків, адже ще зовсім недавно їх чадо було таким милим, слухняним і ласкавим, а сьогодні раз у раз сперечається, вередує і вередує. Це непростий період і для батьків, і для дитини, яка потихеньку стає самостійною і вперше прагне відстоювати свою точку зору. Основна складність для мами і тата — це знайти правильний баланс між лібералізмом і тоталітаризмом.

 

 

Хорошими ліками від нескінченних капризів стане правильний розпорядок дня. Діткам подобається стабільність. Нехай малюк знає, що вранці мама готує кашу, а потім він разом з мамою снідає, після чого треба обов’язково помити посуд. Потім, наприклад, настає час ранкових занять — малювання, читання, англійська мова — все це прекрасно розвиває. Якщо дитина буде знати, коли і чим потрібно займатися, питань про те, чи потрібно прибирати іграшки просто не виникне. А ось коли їй нудно і нічим себе зайняти, найпростішим виходом для неї стає чергова істерика.

200px-1345796058_35

 

 

Щоб відволікти дитину від бунтарських настроїв і направити всю її енергію в корисне русло, потрібно багато з нею займатися. І не тільки вчити букви або цифри, дуже корисно буде також придумувати нові ігри і грати в них. Досить прикласти зовсім небагато уяви або запозичити ідею. У такому віці дітям найцікавіші сюжетні гри.

 

 

Наприклад, потрібно вибрати одну з іграшок і зображати, що вона вкрай невихована і дуже погано себе веде, вередує і весь час сперечається, а малюкові запропонувати роль вихователя. Це допоможе навчити його відрізняти погану і хорошу поведінку.

 

 

Якщо малюк часто влаштовує істерики в магазині, то можна зобразити і цю ситуацію. Нехай він буде продавцем, а покупцями можуть стати батьки або ляльки. Завдання дорослих — зімітувати скандал маленької дівчинки, яка хоче, щоб їй купили іграшку. Нехай дитина спробує заспокоїти її, це сформує правильне ставлення до такої поведінки.

 

 

Якщо в будинку є якась творча робота — ліплення вареників з тіста або вирізання сніжинок — обов’язково слід підключити до неї і малюка. Творчість завжди вимагає багато сил і енергії.

 

 

Для батьків цей період — справжня перевірка на міцність, найголовніше, що потрібно на цьому життєвому етапі — це терпіння. Важливо розуміти, що у малюка починає формуватися його власне «Я», яким воно буде, залежить, в тому числі, і від поведінки дорослих.