Критерії вибору забудовника для купівлі квартири в новобудові

Якщо людина зважилась купити квартиру в перший раз, то є ймовірність залишитися без грошей, та без квартири. Придбання житла – складний процес, тому незнання законів може коштувати дуже дорого. Багато хто не знає, як вибрати забудовника при купівлі квартири. Нюансів багато: куди потрібно звертатися, як правильно оформити документи, чи можна отримати податкове вирахування. Перевірити право забудовника на проведення будівельних робіт непідготовленим людям теж складно. Причому проконтролювати необхідно не тільки саму організацію, але й новобудову.

Сайт компанії

На першому етапі необхідно ознайомитися з сайтом, на якому представлена інформація про забудовника та його об’єкти. Частину з них можна відразу відсіяти. У число обов’язкових даних входять відомості про новобудову, документи, що підтверджують законність діяльності. Багато будівельних організацій розміщують фотографії, що дозволяють оцінити динаміку виконання робіт, або ведуть пряму трансляцію через камери.

Перелік документів

Усі компанії що працюють легально проходять процес реєстрації та мають документи:

 • статут;
 • свідоцтво про державну реєстрацію та постановку на облік в податковій інспекції;
 • виписка з реєстру юридичних осіб.

Якщо ви шукаєте первинну нерухомість, ось всі новобудови Чернівців зібрані на сайті DOM.RIA. Важливо, що всі об’єкти перевірені інспектором – людиною, що пройшла спеціальну підготовку. Вона документує всю доступну про забудовника інформацію та знімає стан об’єкта панорамною камерою з оглядом 360 градусів. На сайті вже не перший рік працює, доступна всім українцям програма перевірених оголошень. DOM.RIA №1 в сфері первинного ринку нерухомого майна завдяки новій, перевіреній інформації що регулярно оновлюється.

Документи на об’єкт

Повноваження на видачу дозволів на будівельні роботи має мерія або адміністрація міста. Без них не можна приступати до будівництва будинку. Державні органи повинні перевірити підрядника, щоб позбавити громадян від ризику придбання житла в фіктивному будинку. У число обов’язкових відомостей входять:

 • ім’я забудовника;
 • дата видачі документа;
 • назва об’єкта, будівництво якого дозволено;
 • печатка та підпис уповноваженої особи.

Всі документи складаються самим генпідрядником, та завіряється директором. У них вказуються всі необхідні для покупця відомості:

 • фінансові ризики;
 • терміни початку та закінчення робіт;
 • детальна характеристика будинку, його адреса та номер, присвоєний в генплані;
 • контактні дані забудовника;
 • відомості про об’єкти, побудовані компанією за попередні роки;
 • прибуток, отриманий за цей рік;
 • право власності або оренди на земельну ділянку.

Фінансування

Будівництво будинків вимагає залучення значних коштів. Сума інвестицій багато в чому залежить від їх місця знаходження. Найдорожче обходиться будівництво в столиці та великих містах. Компанії для залучення грошей використовують два джерела: банківський кредит та засоби покупців житла. Щоб залучити кошти на першому етапі будівництва підряднику доводиться продавати житлові приміщення в новобудовах, що знаходяться на моменті споруди котловану. Для залучення клієнтів та для того щоб збільшити попит ціна на них встановлюється невисока.

Будівельні терміни

Час, необхідний для спорудження будинку, залежить від безлічі факторів, основним з котрих є обрана технологія. Для всіх їх передбачені свої терміни:

 • Панельні. Будуються з готових заводських плит, які збирають за принципом конструктора. Термін – 7-10 місяців.
 • Монолітно-каркасні. На початку робиться коробка будинку, потім її стіни та перегородки заповнюють блоками, цеглою, що збільшує терміни до 1.5-2 років.
 • Цегляні. Кладка цегли – трудомісткий та тривалий процес. Від моменту закладки фундаменту до здачі об’єкта проходить 2.5 року.

Адекватний забудовник, вказуючи в проектній декларації терміни, обов’язково враховує обрану технологію та додає час з урахуванням можливих непередбачених обставин. В результаті терміни для монолітно-каркасного будинку замість 1.5 років розтягуються до 4 років. Якщо в документації вказані реальні терміни, то це ще один плюс на користь забудовника.

Спостереження за будівництвом

Якщо на сайті викладаються знімки з будівництва, то можна побачити, як просуваються роботи. Для цього потрібно порівняти свіжі фотографії з раніше доданими зображеннями. Якщо видно реальну зміну ситуації, то це характеризує забудовника з позитивного боку.

Кращий варіант – можливість спостереження в режимі онлайн. Багато забудовників ведуть на сайті трансляцію, що дозволяє реальним потенційним покупцям оцінити динаміку робіт. Якщо видно, як працюють крани, пересуваються робітники, то будівництво реально ведеться.

Недобросовісні компанії можуть підключати до трансляції спеціальні відеоролики, що діють як заглушки в разі поломки камери. Вони короткі, всього 2-3 хвилини, тому варто приділяти перегляду мінімум 5 хвилин. Це дозволить відразу визначити обман. Можна ще подивитися сюжет з будівництва на наступний день. Якщо кадри повторюються, то можливі тільки два варіанти: вихід із строю обладнання та шахрайство забудовника.