Коротко про дієти

Дієта — це слово у багатьох викликає вкрай стійкий негативний асоціативний ряд. Голодування, обмеження в харчуванні, жорсткий контроль над собою — такі синоніми зазвичай називають жінки, почувши ненависне слово. Чи мають вони рацію, або дієта стало черговою жертвою стереотипу?

habitos-saludablesЯкщо замінити слово дієта на словосполучення «корисне харчування» воно втрачає все своє негативне підгрунтя. Але ж, по суті, ніякого негативу грамотно складена дієта нести не повинна. Здорове і збалансоване харчування в якійсь мірі можна віднести до дієт, з невеликою різницею дії. Розроблений і повноцінний раціон запросто дозволить скинути зайві кілограми, підлікувати всю систему шлунково-кишкового тракту, поліпшити стан здоров’я в цілому.

Як правильно дотримуватися дієти саме вам, скаже лише дієтолог після ретельних аналізів — адже займатися підбором раціону потрібно індивідуально, а не вестися на кричущі заголовки, що обіцяють вам позбавлення від зайвих кілограмів протягом тижня.

Якщо у вас немає ні часу, ні коштів для відвідування дієтолога  і у вас є достатня інформація про переносимість тих чи інших продуктів, простіше кажучи — ви вирішили самі організувати для себе харчування, пам’ятайте пару непорушних істин.

Білки, вуглеводи, жири, вітаміни і мінерали — як би не лаялися і не плювалися модні журнали, всі ці речовини як повітря необхідні нам. З однією лише різницею — чогось ми повинні вживати менше, чогось більше. Сіль і цукор справді є «білою смертю» для нашого організму, скоротіть споживання цих, як здається на перший погляд, незамінних продуктів. Поступово зменшуючи кількість, ви навіть не помітите різниці в смаку до і після, а тіло скаже вам спасибі за нормалізацію водно-сольового обміну.

Пийте!

Пийте якомога більше — з ранку, щоб ШКТ почав роботу, перед кожним прийомом їжі — це дозволить з’їсти порцію в два рази меншу і насититися швидше, пийте, якщо раптом відчули голод — дуже часто люди плутають з голодом із спрагою. Якщо через 10 хвилин бажання вас не покинуло, значить, ви дійсно голодні.