Користь медитацій

Сучасна людина щодня відчуває вплив стресів різного ступеня сили. Результатами цього є хронічна втома, дратівливість, підвищена тривожність і безсоння. Щоб не стати агресивними і нервовими, людям необхідно навчитися розслаблятися. Багато хто намагається зняти напругу за допомогою алкоголю або медикаментів. Але ці шляхи можуть завести в глухий кут. А між тим існує одний дуже доступний, перевірений часом засіб релаксації — медитація.
_580_1000_90_140448799942828969Вчені з’ясували, що регулярні медитації покращують не тільки емоційний стан людини, але і функціональність її внутрішніх систем і органів.

Дослідження американських вчених

У Массачусетському госпіталі провели дослідження на групі людей, які систематично медитували. В результаті стало зрозуміло: східні духовні практики позитивно впливають на центри зорового і слухового сприйняття в головному мозку. Також вони стимулюють його ділянки, які відповідають за концентрацію уваги, роботу серця і органів дихання.

Ученим стало ще відомо, що даний прийом релаксації за умови регулярності допомагає знижувати в крові рівень гормонів стресу і стимулювати внутрішні резервні сили людини. Так, наприклад, деякі з учасників цього експерименту змогли нарешті без особливих зусиль кинути курити.

Дослідження шведських вчених

Виявилося, що медитації допомагають також уповільнити старіння мозку і захистити його від багатьох захворювань, які з’являються у людей в старості.

Вчені зі Швеції спостерігали за результатами групи людей, які почали займатися йогою. Всі учасники цієї експериментальної групи страждали на артеріальну гіпертензію і аритмію. Заняття йогою допомогли їм забути про підвищений тиск, серцевий ритм у них теж нормалізувався.

Ще одне схоже дослідження довело, що медитації допомагають людям з ішемічною хворобою серця захиститися від інфаркту.

Зрозуміло, замінити традиційну медицину медитації не можуть, але підвищити її ефективність ця техніка релаксації цілком здатна. У будь-якому випадку, той, хто навчиться медитувати, про це ніколи не пошкодує.