Користь масажу для організму дитини

Щоб ваша дитина виросла здоровою і красивою, необхідно для цього докласти невеликі зусилля, які полягають в тому, що за здоров’ям дитини потрібно стежити з перших днів її життя.
massazh

Велику увагу необхідно приділити масажу, який позитивно позначається на здоров’ї дитини. Масаж здатний розслабити дитини і зняти напруження як нервове, так і м’язове.

Позитивних факторів масажу дуже багато, ось деякі з них:

— масаж захищає шкіру від попрілостей;
— прискорює обмінні процеси в організмі;
— підвищує імунітет;
— покращує засвоєння їжі травною системою;
— покращує сон;
— прискорює кровообіг.

Масаж може виконуватися не тільки за допомогою рук батьків, але і різних сучасних приладів і апаратів. Немовлятам рекомендується робити масаж за допомогою спеціального валика або килимка.

Роблячи масаж малюку, зверніть увагу на те, що масаж повинен виконуватися розтиранням, погладжуванням або розминанням. Під час виконання масажу розмовляйте з дитиною, це дозволить дитині поліпшити слуховий апарат. Перед виконанням масажу, необхідно підготувати місце для масажу. Кімната повинна мати необхідну температуру для того, щоб дитині не було холодно. Не забудьте переконатися в тому, що руки повинні бути сухими і теплими. Використання олій не є бажаним, а якщо ви все ж хочете ними скористатися, то переконаєтеся, щоб вони були спеціально для дитячого масажу.

Масаж можна виконувати не тільки на спині, як це роблять багато батьків, а й на інших ділянках тіла. Виконання масажу дозволяється на животику, ніжках, ручках, грудях і спині. Особливо акуратно виконуйте масаж ручок, ніжок і животика. Так як в ранньому віці всі ці ділянки тіла дуже тендітні. Під час виконання масажу на різних ділянках тіла, ви повинні побачити те, де дитині сподобатися найбільше. Якщо дитині сподобався масаж животика, то більше приділяйте увагу саме йому. Пам’ятайте, що дитина повинна отримати задоволення від масажу і розслабитися.