Користь масажу для новонароджених дітей

Всім людям подобається процес масажу, так як процедура не тільки корисна і впливає на організм людини і м’язову структуру, але і є дуже приємною. Малюки теж дуже люблять рідні і ніжні дотики маминих рук. 

massazh_novorozhdennomuПід час процедури масажу дитина звикає до маминих дотиків, встановлюється тісний контакт з маминими руками, пізнає своє маленьке тіло, дізнається, що можна не тільки смикати ніжками і ручками, а можна ще щось ними робити. Вченими давно доведено, що дитячий масаж, який роблять мами регулярно і заняття гімнастикою, сприяють швидкому фізичному розвитку.

Дитячі лікарі і психологи вважають, що масаж і різні гімнастичні вправи з малюком повинні обов’язково бути з маминими посмішками і розмовами під час процедури. Розмова з дитиною під час спілкування з маминими руками є дуже важливою, так як це відмінна активізація розвитку мовлення у малюка і, звичайно ж, що найголовніше — душевне спілкування.

Особливість масажу — це вплив на весь організм малюка, через дотики і вплив на шкіру. У зовсім маленьких новонароджених малюків ще погано розвинені зорові і слухові рецептори, зате шкіра дозріла повністю. Ніжні, ласкаві мамині руки пробуджують у малюка не тільки рухові і емоційні, але і мовні реакції (агукання, намагання відкрити рот як мама.).

Тим малюкам у яких немає ніяких патологій до одного року життя зазвичай роблять кілька разів масаж в день. Найкраще робити масаж вдома самостійно, тільки в крайніх випадках вдавайтеся до допомоги фахівця. Краще проводити процедуру масажу в день, через певний час після годування. Якщо малюк нервує або захворів, краще відмовитися від масажу. Маленька людина повинна бути в гарному настрої!