Користь майстер-класів для дітей

Розвиток дитини — це те, на що не можна шкодувати ні сил, ні часу. Батьки давно усвідомили це, тому не перестають шукати способи цікавого і ефективного навчання. Останнім часом до них додалися майстер-класи.

Schoolboy (4-6) painting at table, smiling

Чим майстер-класи подобаються дітям?

Перш за все майстер-клас — це практика. Оскільки дитяче навчання більше ґрунтується на процесі, ніж на результаті, то такий спосіб відмінно підходить для них. До інших переваг відносяться:

— велика кількість напрямків. Майстер-класи діляться на групи за віком, тривалістю, захопленнями і темами.

— творча діяльність. Як було зазначено вище, діти захоплюються процесом. Автори майстер-класів знають про це, тому у своїх програмах зводять все лекції до мінімуму і придумують завдання на різноманітні теми. Також всі малюнки і вироби діти забирають з собою.

— перспективні захоплення. Дитині настільки може сподобатися те, чим вона займалася під час майстер-класу, що вона захоче продовжити це. Таким чином, у дитини з’явиться хобі, і в подальшому вона не буде проводити більшу частину вільного часу за комп’ютером.

— разовість заняття. Це перевага не тільки для дітей, а й для батьків. Майстер-клас не вимагає регулярного відвідування на відміну від секції або гуртка. Тому його оплата менша, і якщо дитина не зацікавиться, то повторні відвідування не будуть їй докучати.

Крім цього, майстер-класи відіграють соціальну роль. Дитина, виконуючи завдання, може завести розмову з кимось з однолітків і відчувати себе впевненіше в групі незнайомих дітей. Не варто забувати, що бувають майстер-класи, де реалізується командна програма. Розробляючи їх, автори нерідко мають на меті розвинути комунікативні та товариські здібності дітей.

Таким чином, майстер-класи представляють величезне вікно можливостей для дітей. Батьки, ґрунтуючись на захопленнях своєї дитини, можуть підібрати їй заняття, яке вона, можливо, понесе з собою в майбутнє життя. Або ж зрозуміють, наскільки сильно дитина цікавиться чимось. І, що важливо, виявлять таланти і схильності для успішного навчання в школі або в секції.