Користь картоплі

Картопля займає важливе місце серед продуктів. Її вживають в їжу протягом багатьох століть. Але і до цього дня суперечки навколо значущості, корисності і наявності вітамінів в продукті тривають. У складі цього овоча багато вітамінів і корисних речовин. Серед них — вітамін С, який попереджає ламкість кісток, волосся, нігтів. Він сприяє їх зміцненню і росту. Картопля підвищує імунітет організму, зміцнює його опірність до різних інфекцій і мікробів, додає бадьорості. Крім вітаміну С картопля також багата іншими групами вітамінів — В і Е. Овоч містить в собі калій, фосфор, залізо, магній.

kartofel1При покупці картоплі треба добре дивитися на неї. Вона не повинна бути зеленою або гнилою. Зелений колір свідчить про високий вміст в продукті соланіну. Таку картоплю вживати в їжу категорично заборонено. Завжди слід бути уважним при покупці цього овоча.

Найкорисніша, безумовно, молода картопля. Її навіть можна не чистити. Шкірка у молодої картоплі зазвичай ніжна і тонка. У духовій шафі картоплюможна запікати, не очищаючи, а лише добре помивши. Можна приготувати різні запіканки, наприклад, картопляну запіканку з фаршем або картоплю, запечена з беконом. Для людей, які страждають високим тиском картопля дуже корисна. Рекомендується її їсти якомога частіше. Деякі лікарі навіть кажуть, що таким людям картопля продовжує або рятує життя. Якщо ви страждаєте діабетом, то картопля цілком може замінити на вашому столі тваринні продукти.

Картопляний відвар також корисний. Рекомендується його пити для підвищення працездатності, підняття настрою, запобігання депресивного стану, щоб уникнути апатії. Він набагато ефективніший і в багато разів безпечніший, ніж кава або дуже популярні в останні роки енергетичні напої. Картоплею можна лікувати застуду. Відварну картоплю потрібно прикладати до носу при нежиті, тим самим прогріваючи його. Корисно дихати над парою щойно звареної картоплі. Тобто картопля є ще і народним засобом лікування.

Сік сирої картоплі виписують гастроентерологи для лікування хвороб шлунка і дванадцятипалої кишки. Цей сік попереджає гастрит і виразкову хворобу. У порівнянні зі смаженою картоплею відварена набагато корисніша. Навпаки, вона дуже корисна і в ній не так багато калорій, як багато хто звик думати. Перевірити це можна в таблиці калорійності овочів. У картоплі м’якоть може бути різного кольору — жовта і біла. Вважається, що жовта корисніша. Жовтий картопля корисніша, через вміст в ній бета-каротину, який покращує зір, продовжує молодість і робить шкіру пружною і здоровою.