Користь гімнастики для вагітних

Ні для кого не секрет, що комплекс гімнастичних вправ, спеціально розроблений для вагітних жінок, допомагає жінці відчувати себе бадьорою, підтримувати гарну фізичну форму і готуватися до пологів. 

c5addbcfac2ab2f3c79ff13c56f23ddfЦі вправи підвищують м’язовий тонус, покращують настрій, допомагають запобігти появі розтяжок, що дуже важливо для майбутньої мами.

Крім користі для матері, гімнастика під час вагітності приносить величезну користь і дитині. В ході досліджень, проведених американськими вченими, були встановлені досить цікаві факти. Помірне фізичне навантаження під час вагітності сприяє розвитку серцево-судинної і нервової системи плода. Відбувається це в результаті того, що при фізичному навантаженні поліпшується кровопостачання всіх органів.

Так як у матері з плодом загальний кровотік, то і всі тканини і органи майбутнього малюка краще забезпечуються киснем, що так необхідно для нормального розвитку і запобігання гіпоксії. У дослідженнях взяли участь 26 вагітних жінок від 20 до 35 років (термін вагітності 36-38 тижнів). Оцінка стану матері і плоду проводилася за допомогою спеціального пристрою. Одночасно велося спостереження за руховою активністю дитини та ступенем розвитку її системи дихання.

Показники малюків, чиї мами регулярно займалися гімнастикою протягом хоча б півгодини в день, були дуже хорошими. Імовірність народити здорову дитину у фізично активної мами вища, ніж у жінки, яка ігнорує фізичні навантаження під час вагітності.

Молоді мами повинні приділяти пильну увагу своєму здоров’ю і фізичному стану. Однак всі навантаження повинні бути неодмінно узгоджені з гінекологом, який спостерігає жінку в жіночій консультації і виконуватися тільки з його дозволу.