Корисні властивості вітамінно-мінеральних комплексів

Корисні властивості вітамінно-мінеральних комплексів. При сучасному ритмі життя мало хто має збалансовано харчуватися. Тут на допомогу приходять мікронутрієнти – це представники вітамінно-мінеральних комплексів, які беруть участь у засвоєнні їжі, здійсненні процесів зростання, адаптації та розвитку організму.

Вітаміни та мінерали необхідні організму для нормальної роботи. Частина їх виробляє у невеликих кількостях самостійно. Відсутні речовини людина отримує з їжі, а коли цього мало — приймає препарати. Вітамінні комплекси корисні, коли вірно підібрані. Якщо в них немає потреби, приймати їх безглуздо.

Добре, коли вітаміни представлені в комплексі – там уже враховано їхню сумісність. Але часто люди приймають окремі добавки. Тоді їхню взаємодію доводиться вивчати самостійно. Підібрати вітаміни для підвищення імунітету можна на сайті за посиланням.

ЦИНК

Для нормального перебігу біохімічних процесів дітям та дорослим в організмі необхідний цинк. Серед корисних властивостей цинку виділяють:

  1. протизапальну дію;
  2. участь у процесі регенерації шкіри, волосся, нігтів;
  3. підвищення концентрації.

СЕЛЕН

Мікроелемент селен сприяє покращенню функціонального стану серцево-судинної системи, а також сприяє нормальному розвитку клітин та перешкоджає утворенню пухлин.

ВІТАМІН Е

Вітамін Е захищає клітини від пошкодження та сприяє засвоєнню вітаміну А. Властивості Вітаміну Е уповільнюють процес старіння, загоюють рани, надають блиску волоссю. Вітамін А чинить опір інфекціям та регулює обмін речовин.

Залізо

Важливий мікроелемент, необхідний зміцнення імунітету. Його дефіцит може спричинити порушення роботи органів.

ЙОД

Для збереження гарної пам’яті правильної роботи імунітету сприяє прийом йоду.

МУМІЙО

Достатня кількість мікроелементу муміє допомагає швидкому загоєнню опіків, переломів та відновленню м’язової тканини.

Взаємодія вітамінів

Вітаміни та мінерали взаємодіють між собою на трьох рівнях:

  • Фармацевтичний — поза організмом людини. Цей рівень менш цікавий споживачеві, оскільки всі можливі реакції прогнозує виробник.
  • Фармакокінетичний — у травній системі. Мікронутрієнти впливають на всмоктування чи засвоєння один одного. Деякі не можна приймати одночасно: треба почекати.
  • Фармакодинамічний — в організмі після засвоєння. При досягненні синергетичного ефекту речовини, що надійшли одночасно, діють інтенсивніше. Антагоністичне взаємодія, навпаки, нейтралізує одне з них або обидва одночасно.

При створенні комплексу вітамінів та мікроелементів виробник враховує реакції на всіх трьох рівнях. При виборі окремих речовин два останні рівні слід контролювати самостійно.

Конфлікти можуть спостерігатися між вітамінами групи B. B2 та B12 перешкоджають засвоєнню один одного. B1 руйнується в системі травлення, якщо по сусідству є поєднання B2 і B3. Нерідкі алергічні реакції на продукти та препарати, що одночасно містять B1 та B12.

Як поєднувати мінерали з іншими мікроелементами?

Мінерали це неорганічні речовини, які важливі для організму. Прийом їх має бути продуманим. Їхнє поєднання один з одним і вітамінами може посилити дію обох або нейтралізувати.