Контрастний душ. Частина 2

Як же правильно проводити прийом контрастного душу?

 


eacaСпочатку на 10-15 секунд потрібно встати під гарячий душ, потім на 10-15 секунд пустити холодну воду. Повторіть три рази — і готово! Краще починати завжди з гарячої води, а закінчувати холодною. Контраст температури потрібно нарощувати поступово. Спочатку 2 тижні щодня приймають душ комфортної температури. Потім радять робити один підхід чергування гарячої і холодної води протягом 5-10 секунд. Через 1-2 тижні можна переходити на 2-х кратні і 3-х кратні переходи.

Ще полегшити звикання до контрастному душу можна за допомогою поступового збільшення перепаду температур. Тобто, спочатку замість холодної та гарячої води можна обливатися теплою і прохолодною. Але в цій ситуації криється небезпека захворіти, так як при температурі, наприклад, 20 градусів, організм вже замерзає, але ще не включає захисні сили. Якщо таке відбувається, допоможе різка зміна температури. На кілька секунд можна включити крижану воду. Короткочасне обливання дуже холодною водою, таке як загартовування не так вже сильно забирає тепло, а його вплив на нервову та імунну системи неоціненний.

Протипоказання до застосування контрастного душу

Є у контрастного душу протипоказання до застосування. Це порушення кровопостачання мозку, гіпертонія, судинні спазми, тромбофлебіт, захворювання крові, злоякісні пухлини. Рекомендують утриматися від контрастного душу і під час загострення якихось хвороб (для жінок — ще і в критичні дні). А взагалі, контрастний душ — відмінний помічник у справі краси і здоров’я!