Контрацептивний ефект грудного вигодовування. Частина 2

У гінекології навіть є спеціальний термін «лактаційна аменорея», який означає, що в період годування груддю жінка завагітніти не може. Зазвичай цей період триває близько півроку і безпосередньо залежить від стилю годування.

chto-takoe-laktacionnaja-amenorejaПо-перше, годування необхідно починати строго після пологів, не даючи сумішей і прикормів, а також не рекомендується користуватися соскою-пустушкою.

По-друге, між денними годуваннями не повинно проходити більше чотирьох годин, а також не можна пропускати нічне вигодовування. Тоді протягом перших шести місяців (як мінімум) після пологів в організмі жінки буде посилено вироблятися гормон пролактин, який і «стримає» овуляцію. Помічено, що годування малюка «на вимогу» стримує настання овуляції, а встановлення суворого режиму годування сприяє виникненню овуляції і появі менструацій.

Якщо у вас виникло бажання використовувати як запобігання від вагітності метод екологічного (природного) вигодовування, все-таки порадьтеся з лікарем, можливо, особливості вашого здоров’я або інші фактори стануть перешкодою для застосування цього методу контрацепції. Якщо на контрацептивний ефект грудного вигодовування сподіватися не доводиться, то потрібно ознайомитися з іншими методами післяпологової контрацепції (гормональні засоби, внутрішньоматкові засоби, бар’єрні контрацептиви).