Контрацептивний ефект грудного вигодовування. Частина 1

Жінки, які готуються до народження дитини і планують годувати її грудьми, а також ті, хто вже благополучно годує свого малюка, часто запитують у лікаря-гінеколога: чи можна завагітніти при годуванні грудьми?

53b2af54f24f0_53b2af54f2530Почувши про контрацептивний ефект грудного вигодовування, багато хто, звичайно, усміхнеться, згадуючи численні випадки народження погодків. Так що, якщо Ви навпаки, плануєте зачати другу дитину через невеликий час після народження першої, то це теж не проблема. Ви навіть можете спробувати вгадати стать дитини по оновленню крові батьків. Але ніхто не сумнівається, що під час лактації жіноча здатність до зачаття сильно слабшає. Цим способом оберігання користувалися наші предки в ті часи, коли ще не існувало такої як зараз різноманітності протизаплідних засобів.

Після пологів необхідно серйозно поставитися до питання запобігання вагітності. Перед випискою з пологового будинку поговоріть з лікарем-гінекологом про способи контрацепції на весь лактаційний період. Більшість молодих мам включаються в інтимне життя приблизно через три тижні після пологів і більшість з них, планують годувати малюка природним способом (грудьми).

Чи можна завагітніти в період годування грудьми?

 
Якщо після пологів місячні так і не з’явилися, то можна припустити, що не дозрівають яйцеклітини, а вагітність не настане (післяпологова кровотеча, яка періодично поновлюване протягом двох місяців з дня пологів, менструацією не є).