Кому дозволено стати громадянином Індії

 

Індія є найбільшою країною в Південній Азії, її вважають стародавньою цивілізацією з багатовіковими пам’ятками, традиціями і культурою.  Тут містика переплітається з дивовижною різноманітністю природи, що дарує неповторний і парадоксальний відпочинок. Також сьогодні в країну з’їжджається все більше фрілансерів, зимівників, інвесторів і бізнесменів, які хочуть отримати громадянство. Затребуваність зростає завдяки динамічної економіки. За ростом ВВП Індія вже займає 7-е місце в рейтингу країн, що розвиваються.

Багато іноземців, які проживають тут довгі роки, хочуть отримати громадянство. Але місцевий Уряд до імміграції ставиться досить байдуже, м’яко сказати, він не зацікавлений в наданні громадянства взагалі. На поширену думку, причина криється в демографічній ситуації. На сьогоднішній день індійське населення випереджає китайське всього лише на 50 млн. чоловік. У 2021 році чисельність індійців склала 1,339 млрд., При цьому показник бідності чверті населення перебуває нижче його порогу. Тому влада всіляко уникає приросту населення.

Але все-таки є деякі особливості, які дозволяють отримати резидентство — дізнатись більше про переезд на Гоа можна за посиланням. Щоб стати громадянином Індії з повноправним громадянством, буде потрібно:

довести свою значимість в країні, це можуть бути інвестиції, благодійність, відкриття бізнесу;
відповідати вимогам програми по громадянству Overseas Citizenship of India або OCI, до таких осіб належать громадяни з індійським корінням, які мають громадянство в інших країнах;
натурализоваться, через 10 років проживання з відмовою від російського громадянства.

Як переїхати жити до Індії

За останні роки приплив іммігрантів з СНД сильно збільшився, люди переїжджають на Гоа, в Делі, Мумбаї, Махараштру, намагаються отримати тут громадянство. Молоді емігранти хочуть облаштуватися в містах Хайдарабад і Бангалор, в них зосереджені великі центри високих технологій.

Виїхати жити в Індію громадянину СНД, можна на короткостроковий або довгостроковий період. Для цього:

  1. Оформляють туристичну візу на термін 30-90 календарних днів. Посольство Індії дозволяє зробити багаторазову візу на 90-180 днів. Заявку подають на офіційному порталі https://indianvisaonline.gov.in/visa/index.html, також буде потрібно докласти сканкопіі документів.
  2. Процес розгляду заявки займає 4 робочих дня. Візове рішення відправляється на електронну пошту заявника. Консульський збір залежить від сезону і встановлений в межах $ 10-25.
  3. Для жителів СНД є можливість подати заявку на електронну візу на 1 рік за ціною $ 40 або на 5 років за ціною $ 80. У такому випадку важливо довести фінансову спроможність, причину довгострокового проживання в Індії.
  4. Після приїзду на термін більше місяця, можна придивитися до місцевості, культурі, пошукати роботу або галузь для розвитку власного бізнесу. Через високих показників бідності створюються волонтерські організації, в яких можна взяти участь будь-якому іноземцю.
  5. Щоб залишитися жити тут, необхідно надати в Службу по міграції і громадянства вагомі аргументи — робочий контракт, запрошення від навчального закладу, реєстраційний документ на компанію, свідоцтво про укладення шлюбу з індійцем. При схваленні — вид на проживання видається на рік з правом пролонгації. Термін розгляду становить 10 робочих днів.
  6. Щоб перейти на наступний етап імміграції, прожити в статусі ВНЖ слід 5 років. Після закінчення цього терміну пишеться заява на постійне місце проживання. Державні органи уважно вивчають особистість заявника, його спосіб еміграції, тільки потім підтверджують ПМЖ з громадянством.