Комп’ютерна томографія малого тазу: в яких випадках робиться?

Комп’ютерна томографія малого тазу робиться з кількома цілями. Перша — оглянути стан кісткової основи тазу.

KT1Друга — оцінити стан внутрішніх органів в районі тазу. На знімку можна побачити матку і придатки у жінок, простату у чоловіків, кінцеві частини сечоводів, сечовий міхур, пряму кишку. При введенні контрасту, можна побачити розташування і стан вен і артерій.

Перед томографією проводитися ультразвукове дослідження тазу, а вже потім, поставивши певний діагноз або підозру на діагноз, лікар відправляє пацієнта на КТ. На знімку комп’ютерної томографії можна побачити патологічні зміни, пошкодження органів, запальні процеси і так далі. Що стосується точності, то Лікарня Сімейної Медицини пропонує КТ, яке ніяк не поступається МРТ.

Навіщо робити комп’ютерну томографію?

КТ можуть призначити в таких випадках:

— поява сильних хірургічних патологій;

— виявлення аномалії органів малого тазу;

— підготовка людини до операції;

— проростання пухлини в сусідні судини, кістки і органи;

— виявлення як злоякісних, так і доброякісних пухлин;

— виникнення абсцесу малого тазу;

— виявлення кісти у простаті (у чоловіків) або у яєчниках (у жінок);

— сильний збій менструального циклу у жінок, порушення нормальної роботи органів, що знаходяться в тазовій зоні, біль у нижній частині живота. Якщо в таких випадках інші методи діагностики не допомагають, тоді призначається КТ;

— підозра на сильне скупчення крові або іншої рідини в області малого тазу;

— отримання травми в області малого тазу.

Основа комп’ютерної томографії — рентгенівські промені, в результаті багато хто вважає, що вона може завдати серйозної шкоди здоров’ю людини. Насправді все не так погано. В порівнянні із звичайним рентгеном, доза опромінення від КТ зменшена у багато разів.

Сподіваємося стаття була для вас цікавою та ви почерпнули для себе із неї нову корисну інформацію. Якщо так, то поділіться посиланням на статтю зі своїми друзями в соціальних мережах.