Комплекс фізичних вправ під час вагітності

Вагітність накладає свої обмеження на деякі види фізичних вправ. Слід виключити із загального списку такі види як: біг, стрибки, різні види силових вправ, вузькоспеціалізовані вправи на м’язи черевного преса. Фізичні вправи під час вагітності повинні виконуватися при хорошому самопочутті і до легкого стомлення. Не допускаються вправи з максимальним фізичним навантаженням і до сильного фізичного напруження.

sport-2При складанні комплексу фізичних вправ бажана допомога фахівця. Є ряд вправ користь і безпека яких під час вагітності підтверджена лікарями. Калланетика, аеробіка, гімнастика, плавання — ось ті види спорту на яких слід зупинити свій вибір.

З яких вправ повинно складатися заняття?

Дихальні вправи. Обов’язкова частина комплексу для вагітних. Дихальні вправи спрямовані на формування навичок повного дихання, сприяють насиченню крові киснем.

Вправи на зміцнення м’язів черевного преса і м’язів поперекової області. Ці вправи необхідні для формування навичок потужної активності і запобігання м’язів живота від слабкості і провисання.

Вправи спрямовані на зміцнення довгих м’язів спини.

Вправи спрямовані на розвиток гнучкості і рухливості в хребті, щоб уникнути больових відчуттів і зсувів хребців під тиском додаткової ваги.

Вправи на м’язи і зчленування тазового дна. Вони сприяють розвитку гнучкості м’язів і покращують відтік крові від нижніх кінцівок.

Вправи в положенні лежачи, для нижніх кінцівок. Сприяють нормалізації венозного струму крові і є хорошою профілактикою появи набряків.

Вправи для профілактики появи плоскостопості. Коли вагітність добігає кінця, через збільшення загальної ваги можливий розвиток плоскостопості, тому профілактичні вправи просто необхідні.

Закінчувати комплекс корисно вправами спрямованими на розслаблення м’язів спини, шиї і плечового пояса. Корисна ходьба в повільному темпі або ходьба на місці. Добре закінчувати заняття плаванням в басейні протягом 15-20 хвилин.