Кольоротерапія і вплив кольору на людину. Частина 4

Помаранчевий – стимулюючий, збудливий, теплий. За своєю дією близький до червоного кольору, але помаранчевий більш м’який і приємний. Позитивно впливає на працездатність, але тільки якщо від нього періодично відпочивати, оскільки при тривалому впливі може з’явитися стомлення. Трохи підсилює кровообіг і апетит, але не сприяє повноті! М’який помаранчевий колір (персиковий) рекомендується використовувати в спальні, він створює тепло і затишок, але завдяки його властивостям вранці вам буде легко вставати.

Color_Therapy_1Коричневий асоціюється із звичайним земним життям. Тому цей колір рекомендований тим людям, які багато думають, міркують про що-небудь, можливо, про щось неіснуюче. Коричневий колір дозволяє «спуститися на землю», він спрямований виключно на первинні потреби людини. Іноді коричневий потрібен тим, хто хоче просто відпочити – від цивілізованого світу, від самого себе і своїх думок.

Блакитний колір знижує кров’яний тиск і частоту дихання, сприяє зняттю м’язової напруги, має болезаспокійливу дію. В кольоротерапії блакитний використовується для зменшення тривожності і заспокоєння. Але тривалий вплив може викликати пригнічений стан.

Фіолетовий більше, ніж інші кольори, уповільнює частоту дихання. Також він уповільнює пульс. Навіть при невеликому за часом впливі на людину фіолетовий колір знижує працездатність! Нерідко гальмує інтелектуальні здібності, а також викликає депресивний стан. В кольоротерапії застосовується для лікування агресивних хворих. Це важкий колір, його потрібно розбавляти.

Ну а тепер пару слів про те, як ви можете застосовувати кольоротерапію. Якщо, читаючи опис якого-небудь кольору, ви з’ясували, що саме його не вистачає, не поспішайте міняти гардероб або зривати шпалери. Досить буде додати трохи потрібного кольору у ваше життя, можливо, вистачить і короткочасного впливу. Якщо ви визначили, що вам чогось не вистачає, то ви з легкістю зрозумієте, коли вам цього буде достатньо. В одяг досить додати модний шарф або сумочку, так, можна навіть спробувати новий колір лаку для нігтів! Можна використовувати кольорові лампи та свічки, кольорову сіль для ванн. Або візьміть аркуш паперу потрібного кольору і повісьте його на рівні очей, влаштуйтеся зручніше і дивіться на листок протягом приблизно 10 хвилин. За цей час мозок отримає потрібний сигнал, і передасть його в центральну нервову систему. Не можу сказати, протягом скількох днів потрібно займатися кольоротерапією, адже у кожного все індивідуально.

Тепер ви знаєте, що таке кольоротерапія і як різні кольори впливають на наш організм. До речі, ви знаєте, що існує навіть окрема наука – психологія кольору? Вона вивчає взаємозв’язок кольору і психіки, власне завдяки ній ми дізналися про кольоротерапію.