Кольоротерапія і вплив кольору на людину. Частина 3

Жовтий – енергійний, активний, теплий, комфортний.

60510Трохи підвищує частоту дихання і пульс, стимулює діяльність головного мозку, підвищує гостроту зору. До речі, жовтий в помірних кількостях рекомендують використовувати в офісних приміщеннях. Жовтий – це колір сонця, колір піску, фруктів, дуже життєрадісний. Залишає приємне, тепле враження, відчуття щастя, радості. Жовтий колір рекомендується людям, які розчарувалися в чомусь, у яких щось не складається в житті, адже цей колір висловлює прагнення до життя.

Синій заспокоює, іноді занадто, здатний викликати депресію. Розсіює увагу, зменшує пульс і тиск, знижує швидкість реакції. Всі ці властивості синього кольору пояснюються тим, що він діє на людину «гіпнотично», тобто коли дивишся на нього, він як би віддаляється від нас (кажуть же – глибокий синій).

В кольоротерапії синій використовується для лікування занепокоєння та нервозності. Рекомендований особам, які страждають надмірною збудливістю, недовірливістю. Взагалі синій частіше застосовують для лікування серйозних маніакальних станів, він має заспокійливу дію, зелений колір в цьому випадку недостатньо сильний.

Білий – це колір очищення і невинності. Це символ чогось нового, чистого. Тому білий рекомендований тим, хто хоче звільнитися від неприємних спогадів і переживань. В кольоротерапії вважається, що цей колір допоможе звільнитися від минулого і почати нове життя.

Чорний можна використовувати для відпочинку і для набуття впевненості у своїх силах. Але в дуже обмежених кількостях, тому що цей колір затягує. Чорний колір в одязі зазвичай говорить про перебування в стані депресії, закритості, прагнення до захищеності. Тому не рекомендується постійно одягатися у все чорне, цей колір потрібно розбавляти іншими кольорами.