Кольоротерапія і вплив кольору на людину. Частина 1

У сьогоднішній статті мені хотілося б поговорити про такий метод лікування, як кольоротерапія. Цей метод не можна назвати новим, оскільки ще в давні часи люди помічали, що колір впливає на людей і тварин. В даний час вченими і психологами визнаний той факт, що різні кольори мають терапевтичний ефект на організм людини. Про деякі такі ефекти я і розповім в цій статті.

zvet01Відразу хочу відзначити, що в цій статті я буду говорити про вплив кольору на психічну діяльність людини і на основні психічні процеси, т. к. зцілювальний ефект в результаті впливу кольору на які-небудь серйозні хвороби наукою не доведено. Хоча, може бути такі випадки і були, але я про них не знаю точно.

Взагалі психологи вже використовують кольоротерапію як повноцінний метод лікування (знову ж таки – при різних станах нервової системи), причому досить успішно. Але щоб колір при захворюванні дійсно допоміг, потрібно спочатку дуже докладно розібратися у собі, з’ясувати причини хвороби, і чи існує вона взагалі, а вже потім призначити лікування. Всім цим повинен займатися психолог. Це все дуже серйозно, про це ми не будемо говорити.

Ми з вами самі звичайні люди, які відчувають стан стресу. А ще ми здатні радіти, злитися, втомлюватися, перебувати в депресії, спати, або ж постійно хотіти спати. Ці стани абсолютно звичайні для нас, але не скрізь і завжди бажані. Погодьтеся – з ранку нам хочеться бути бадьорим і веселим, а ввечері нам потрібно розслабитися після насиченого дня. Дуже часто хочеться вплинути на свій власний стан. У кожного свої методи (наприклад, зранку – кава, зарядка, хороша музика, щоб відразу прокинутися і бути повним сил). Одним з таких методів може бути і кольоротерапія.