Коліки у новонароджених і харчування мами

Практично всі батьки проходять такий етап у розвитку малюка як коліки. У класичному вигляді коліки проявляються в тому, що дитина підтискає коліна до живота, може стискати кулачки, а її загальна активність збільшується. Наприклад, малюк сильно заплющує очі або, навпаки, широко розкриває їх, він може насупити брови і навіть на деякий час затримувати дихання. Режим малюка повністю збивається. Він шукає сосок, але, тільки почавши смоктати, тут же відмовляється, починає кричати з новою силою.

pitanie-mamy-novorogdennogoКольки в животі починаються зазвичай на 2-3-му тижні життя, а якщо мова йде про недоношеного малюка, то пізніше. А вже до 6-го тижні кольки можуть проявитися максимально. Батькам цей час здається справжнім кошмаром, але треба трохи потерпіти, і до 12-го тижня проблема почне потроху згасати. При цьому народна медицина може запропонувати чимало способів боротьби з цим неприємним явищем, як для дитини, так і для мами.

Поки так до кінця і не розгадана таємниця, що ж все-таки викликає такі стани. Є думка, що діти плачуть через дискомфорт у шлунку, який викликаний алергією або підвищеною чутливістю на продукт, який спожила мама, або на суміш. В цей час мами намагаються дотримуватися дієти, і це дуже правильно.

Хоча про прямий зв’язок багато фахівців сумніваються, але краще харчуватися так, щоб у малюка не було проблем хоча б від цього фактору. Потрібно їсти більше тушкованих продуктів, виключити жирне, солодке, солоне. Є ще кілька варіантів такої поведінки малюка. Багато лікарі припускають, що діти плачуть від незрілості травного тракту, який сильно стискається, коли там проходять гази, що і викликає біль.

Сьогодні в аптеках є різні препарати, які допомагають боротися з коліками. Їх можна використовувати, щоб допомогти собі і дитині пережити цей період розвитку. Можна використовувати метод, який добре зарекомендував себе ще з давнини – прикладати теплі пелюшки на животик – поки вони гріють, малюк поводиться спокійно.