Коли варто скористатися тестом на вагітність?

Затримка місячних, нудота, запаморочення, болі в грудях — все це симптоми, які натякають, що потрібно зробити тест. Але часом результат пройденого тесту викликає сумніви. Як варто вчинити і чому тест не показує вагітність?

1450432690_23Основні причини полягають в наступному. Можливо, занадто рано був проведений тест. Для початку розвитку плода в утробі обов’язковою умовою є знаходження в крові спеціального гормону — хоріонічний гонадотропін (ХГЧ).

Розглянемо процес, як працює тест на вагітність. Плодове яйце приєднується до тіла матки за допомогою гормону, який виділяється в кров. При реакції на цей гормон і з’являється друга смужка на тесті. Реакції не буде видно, оскільки на ранньому етапі кількість гормону не є великою. Протягом перших десяти днів після можливого зачаття проводити тест не варто. Після цього терміну ви отримаєте чіткий і ясний результат.

Є ще кілька причин, при яких тест не реагує позитивно. На кожному тесті вказана інструкція, недотримання її може привести до неправильного результату. Можливо, що були невідповідні умови зберігання, наприклад, висока вологість. Також тест може виявитися простроченим.

Зустрічаються і випадки помилкової вагітності. Часом організм може проявляти симптоми, які є схожими до симптомів вагітності: щоденна ранкова нудота, жахливий стан і біль у грудях. Таке відбувається, якщо жінка дуже хоче завагітніти, але через здоров’я або які-небудь ще причини не може це зробити. Навіть при присутності таких симптомів, тест покаже негативну відповідь, оскільки не відбувається вироблення гормону. Якщо таке відбувається, то краще не думати про це постійно і розслабитися, в результаті у вас все вийде.

Звичайно, те, який стан здоров’я у вашого організму буде впливати на результат. Тест може не виявити гормон гонадотропін у сечі, так як він міг в неї не потрапити, якщо жінка хворіла або хворіє на даний момент будь-якої хворобою пов’язаною з нирками. Сходити на огляд гінеколога або зробити УЗД в таких випадках буде вірним рішенням. А ще для визначення вагітності на ранніх термінах беруть аналіз крові на ХГЧ. Даний аналіз можуть зробити в клініці.

Якщо результат проведеного тесту вам не сподобається, то для більш точного результат наступний тест зробіть через тиждень. Але краще, звичайно, проконсультуватися у лікаря. Тоді точно будете знати, вагітні ви чи ні. А це найголовніше.