Коли в родині наркоман …

Життя — це завжди очікування тієї години, коли майбутнє
залежить лише від твоїх рішучих дій
Пауло Коельо

Кожна сім’я щаслива по-своєму. Але ось нещасні сім’ї однаково, коли в двері постукала біда, назва якої — наркоманія. Всіх її членів чекають серйозні випробування вірою, наполегливістю, розумінням і співучастю. Людина в стані залежності втрачає контроль над самовладанням, стає неадекватною, а всі її вчинки та думки присвячені одному — бажанню отримати чергову порцію задоволення.

На жаль, у сучасній Україні таких сімей багато. Незалежні експерти підрахували, що близько півтора мільйона людей в нашій країні потребують лікування наркоманії. Лякає навіть не ця величезна цифра, а той факт, що армія «підсівших» на наркотики щодня поповнюється іншими психотропними речовинами, які можна безперешкодно придбати, а також наркоманами-новачками, які не досягли навіть 14-15-річного віку!

Як вчасно розпізнати проблему

Дуже часто родичі наркозалежного, які звернулися до установи, яка проводить лікування наркотичної залежності в Тернополі, щиро дивуються тому, що це сталося саме з їх близькою людиною. «Як? Чому? Його хтось змусив! Адже він навіть не курить! » — говорять вони. Однак журитися, сподіватися на силу волі наркомана, його псевдобажання «зав’язати» і вже тим більше звинувачувати тільки його в даній ситуації, явно не варто. У цьому випадку важливо оперативно діяти, не займатися самолікуванням і намагатися всіляко підтримати людину, яка заплуталася.

Якщо ж вона не зізнається у своїй патологічної залежності, перераховані нижче ознаки підкажуть вам про те, що проблема існує:

 • швидка, невмотивована зміна настрою;
 • зайва збудженість з невластивою працездатністю або, навпаки, загальмованість;
 • незрозумілі напади сміху, галюцинації;
 • відсутній погляд крізь людини;
 • блідо-мармурова шкіра;
 • посмикування м’язів.

Якщо раптом батьки підозрюють свого сина, дочку в наркозалежності, необхідно насторожитися, якщо:

 • у кімнаті були знайдені ложечки, шприци, помічені сліди порошку або невідомих ліків;
 • у підлітка трапляються напади неконтрольованої агресії, він став сонливим, апатичним;
 • дитина часто прогулює школу;
 • у вас стали зникати гроші;
 • на його тілі ви помітили сліди уколів.

Будьте уважні до щонайменших змін у поведінці близької людини, адже від вашої пильності залежить його здоров’я, доля і життя. А вчасно надане ефективне лікування наркозалежності в Тернополі збільшить шанси на повне одужання.

Куди звернутися

Співробітники Всеукраїнського наркологічного центру «Медікон» пропонують перелік кваліфікованих послуг з лікування всіх видів залежності.

«Медікон» — це центр з 10-річним досвідом роботи та методикою з доведеною ефективністю та апробацією у всіх обласних центрах. Навіть якщо людина відмовляється проходити лікування, досвідчені психологи та наркологи зможуть його переконати. Для цього в центрі передбачено виїзд команди фахівців додому та безкоштовний трансфер хворого з вокзалу або аеропорту.

Головна медіконовська особливість — в органічному поєднанні принципів медикаментозної терапії на етапі детоксикації та комплексної психосоціальної реабілітації протягом 6 місяців перебування реабілітанта в стаціонарних умовах.

Лікування наркоманії в Тернополі на базі центру «Медікон» проходить анонімно, з використанням основних положень комплексної психосоціальної реабілітації. Його суть — у реалізації принципу співучасті, коли процесу одужання сприяють родичі реабілітанта, медперсонал та інші співзалежних.

У наркологічному центрі «Медікон» ви обов’язково отримаєте високий рівень обслуговування, компетентне поетапне лікування і, що важливо, відчуєте душевний спокій, розуміння і взаємодопомогу.