Коли робити УЗД молочної залози?

Молочні залози – «індикатор» процесів, що відбуваються лише у жіночому організмі – менструації, вагітності, клімаксу.

Ультразвукове дослідження молочної залози – один із графічних методів зображення тканин молочної залози, який призначається з метою раннього виявлення її патологій, особливо злоякісних змін. УЗД — безпечний і безболісний метод, на відміну від мамографії, коли жінка отримує невелике опромінення.

Ультразвукове дослідження молочної залози проводиться за допомогою датчика, яким лікар водить по поверхні шкіри з використанням спеціального гелю. Прилад випромінює ультразвукові хвилі, що проникають в організм. Вони відштовхуються від перешкод та повертаються назад. На екрані пристрою створюється комп’ютерне зображення відбитих хвиль. Жінка при цьому не отримує опромінення. Більше про УЗД молочних залоз у Львові можна дізнатись за посиланням.

УЗД молочної залози для виявлення патологій

У яких випадках призначають?

УЗД молочних залоз призначають у таких випадках:

  • Рання діагностика патологій молочних залоз, які неможливо виявити при огляді лікарем або самообстеженні.
  • Наявності скарг, дискомфорту та запалення, ущільнень та вираженої асиметрії залоз, виділень із сосків.
  • Підозри на наявність новоутворень (пухлини, кісти) або з метою контролю розвитку вже виявлених.
  • Планування зачаття, період виношування дитини та вигодовування груддю.
  • Контроль над встановленими імплантатами.
  • Підготовка до операції або пункції та після будь-яких хірургічних втручань на молочних залозах.
  • Дослідження проводять щороку.
  • Виявлення за результатами мамографії щільної структури молочних залоз, коли залізиста тканина превалює над жировою.
  • Виявлення ущільнень чи дискомфорту у сфері сосків, УЗД грудних залоз можуть призначати чоловікам.

Узи грудей — як підготуватися?

Не потрібна спеціальна підготовка перед узд молочної залози. Пацієнткам рекомендується не користуватися кремом, лосьйонами, миючими засобами та деякими іншими речовинами на грудях перед проведенням дослідження.

На який день циклу краще робити УЗД молочних залоз?

Якщо існує термінова необхідність – діагностика проводиться у будь-який момент. Також, незалежно від дня циклу, УЗД проводиться жінкам, які приймають гормональні контрацептиви, та в період менопаузи.

Але в ідеалі УЗД молочних залоз проводиться з 5-го по 10-й день циклу, відраховуючи від першого дня менструації. Саме в ці дні гормональний фон найбільш стабільний, що зводить ризик набряклості тканин та розширення молочних проток і, як наслідок, можливість встановлення неточного діагнозу.

Як часто можна робити?

Ультразвукове дослідження можна проходити багаторазово без шкоди здоров’ю. З його допомогою можуть бути обстежені всі ділянки молочної залози, що прилягають до грудної клітки – там, де можливості рентгенографії обмежені. При обстеженні жінок віком до 35 років УЗД також є більш інформативним методом, ніж мамографія, що зумовлено високою щільністю тканин молочних залоз у віці.