Коли потрібна допомога і консультація адвоката з аліментів

При всій схожості загальних юридичних процесів стягнення аліментів, в якому допоможе Адвокатське об’єднання «Альва Прайвесі», в кожному випадку має індивідуальні особливості, розібратися в яких самостійно для пересічної людини — проблема.

Тому кваліфікований адвокат, який тонко знає Сімейний Кодекс і судові прецеденти в цій області, здатний істотно вплинути на розмір виплат, захистити Ваші інтереси в суді і вберегти від юридичних помилок. Коли потрібна допомога такого фахівця і в чому її користь — спробуємо розібратися.

адвокат з аліментів

Досвідчений адвокат здатний значно полегшити процес грамотного оформлення документів, необхідних для стягнення аліментів. Він допомагає сторонам, що сперечаються, знайти взаєморозуміння і прийти до прийнятного для всіх рішення.

Послуги юриста включають інформативні консультації; захист інтересів клієнта в суді; зміна (зниження / підвищення) сум виплат; збір додаткової інформації про відповідача, наприклад про величину його справжніх доходів.

У спорах зі стягнення аліментів адвокати Альва Прайвесі мають завдання захистити моральні і фінансові інтереси клієнта, а також зняти з його плечей трудомістку і складну для сприйняття юридичну роботу.

Розмір аліментів

Згідно із законодавством мінімальний розмір аліментів, перш за все, залежить від кількості дітей, які потребують утримання: на одну дитину він становить чверть заробітку платника, на двох дітей — третина заробітку, на трьох і більше — половину.

Виплати можуть здійснюватись у формі фіксованого відсотку від доходу або незмінної грошової суми, бути періодичними (щомісячними) або одноразовими (наприклад, в разі передачі дорогого майна у розпорядження одержувача).

Стягнення аліментів

Стягнення аліментів може грунтуватися на добровільній угоді, через судовий розгляд або на підставі судового наказу.

  • Добровільна угода. Це неменш затратний в контексті часу і нервів шлях до знаходження компромісного рішення з питань, пов’язаних зі способом, розміром і порядком аліментних виплат. Сума виплат визначається сторонами, але вона не повинна бути меншою мінімального розміру, встановленого Сімейним Кодексом. За допомогою адвоката батьки можуть прийти до взаємного розуміння, що відображається в договорі, який описує алгоритм стягнення аліментів та в обов’язковому порядку засвідчується нотаріально.
  • Судовий розгляд. Якщо сторони не налаштовані на конструктивні переговори або платник не бажає забезпечувати свою дитину справедливими аліментами, сімейна суперечка вирішується за допомогою судового розгляду. У подібному випадку професійний юрист представляє клієнта протягом усього процесу, допомагає позивачу скласти грамотну позовну заяву, зібрати необхідні відомості і документи. Суд виносить рішення про розмір і спосіб стягнення аліментів. Згідно із законом виплати здійснюються з моменту вступу прийнятого судового рішення в силу.
  • Судовий наказ. Це спрощений спосіб стягнення аліментів через судові органи. Позивач подає за місцем проживання заяву до суду, де суддя протягом п’яти днів одноосібно розглядає її без залучення до розгляду сторін і виносить судовий наказ. Цей наказ може бути оскаржений боржником протягом 10 днів, починаючи з моменту отримання. Будучи не оскарженим, він вручається заявнику і є виконавчим документом про стягнення аліментів.

Якщо самостійно Ви не можете розібратися з правовими тонкощами призначення і стягнення аліментів або не бажаєте допускати помилок, то рекомендуємо звернутися за кваліфікованою консультацією юриста Альва Прайвесі.