Коли малюк заговорить?

Всі люблячі батьки з нетерпінням чекають, коли дитина почне сидіти, повзати, робити перші незграбні кроки, коли вимовить перше слово… Чому деякі діти з нормальним фізичним і психічним розвитком досить довго мовчать? Якщо звіритися з таблицею, в якій представлені норми розвитку, то виявиться, що дитина до року вже повинна вимовляти багато різних слів. Що з цього приводу кажуть сучасні дитячі психологи, педіатри та логопеди?
CHto-delat-roditelyam-esli-rebenok-ne-razgovarivaet

Дитяча мова сьогодні формується зовсім не так, як це було буквально 30 років тому, коли екологія відрізнялася в позитивну сторону. Навколишнє середовище, а значить, і наше здоров’я, в будь-якому випадку впливають на пологовий процес. Тому і пологи проходять далеко не завжди гладко. Якщо процес затягується або навпаки дитина народжується блискавично, то в результаті можуть виникнути неврологічні ознаки, які пригальмовують розвиток мовлення у дитини в майбутньому.

Сучасні дітки, на жаль, з ранніх років знають, що таке планшети, телефони та інші гаджети. Справа навіть не в тому, що малюки граються у зовсім не дитячі ігри, а в тому, що уваги батьків вони позбавлені. Без взаємодії і спілкування мова розвиватися не буде. Не може людина стати професійним мовознавцем, не спілкуючись з носіями мови, точно так само і діти, їм необхідний контакт з носіями мови. Якщо контакту як такого немає, то і мова не потрібна. Якщо малюк росте «сам по собі», то у нього буде чимало проблем. Дуже важливо розвивати моторику пальчиків, яка безпосередньо пов’язана з мовою. Якщо ви будете багато спілкуватися з дитиною, гратися, розмовляти і читати книги, то, швидше за все, її мова ближче до шкільного віку буде красивою та емоційно забарвленою.

Якщо дитина після півтора років не почала розмовляти, то відвідайте лікаря, щоб виключити неврологічні проблеми. Запишіть дитину на заняття до логопеда, який працює за корекційною програмою. Важливо своєчасно коригувати недосконалості мови, але більшість молодих батьків просто не знають, чи в нормі у дитини артикуляційний апарат. Добре, якщо ви впораєтеся з проблемою до того часу, як малюк піде в перший клас.