Коли малюк хворіє

Під час хвороб своїх дітей батьки не завжди виявляють правильну турботу. Існує багато міфів з цього приводу, частина яких розглянута нижче.

alergia-679651. Ліки для дорослих можна давати дітям, але в малих дозах

Організм дитини — це не зменшена копія організму дорослої людини, у дітей є свої фізіологічні особливості, які враховуються при призначенні терапії. Ряд препаратів для мам і тат в педіатрії неприпустимі через побічні ефекти. При призначенні засобів дитині враховується вік, алергічна схильність, сумісність з іншими препаратами, форма випуску та шляхи введення. Не займайтеся самолікуванням!

2. Якщо дитина захворіла, її потрібно багато годувати, щоб вона набиралася сил

Головне завдання організму хворого малюка — це боротися з хворобою. Якщо його навантажити їжею, то велика частина енергії піде на перетравлення їжі, а не на опір інфекції. Тому в період захворювання малюкові необхідний постільний режим, рясне пиття і дробове легке харчування. У раціон необхідно включити відварне м’ясо і обов’язково фрукти та овочі.
3. Не можна відкривати вікна в кімнаті хворого малюка, щоб не викликати посилення застуди

Провітрювання необхідні, в цей час хворий повинен перебувати в іншій кімнаті. На свіжому повітрі кров насичується киснем, а концентрація мікробів в приміщенні зменшується, що важливо, як для хворого, так і для профілактики застуди у інших членів сім’ї. Крім того, як мінімум два рази на день необхідне вологе прибирання.
4. Якщо малюк гуляє без шапки, він може застудити вуха і у нього буде отит

Отитом називається запальний процес в середньому вусі. Шапка не захищає від мікробів. Тому отит розвивається, як правило, при наявності у малюка нежиті, захворювань горла або будь-якого захворювання верхніх дихальних шляхів, коли зростає навантаження на вуха.
5. Порізи і рани швидше загоюються при контакті з повітрям

У повітрі багато мікроорганізмів, які можуть потрапляти на рану, крім того, відкрита рана втрачає багато вологи та починає лущитися. Якщо ж вона закрита стерильною пов’язкою, це дозволяє уникнути вищеописаного, і рана заживає набагато швидше.