Коли краще віддати дитину в дитячий садок?

Як тільки дитина досягає певного віку, батьки починають думати, чи готовий їх малюк до дитячого садка і коли краще його туди віддати. Ці кілька років, які дитина проведе в дитячому садку, є одними з важливих етапів в її житті. Щоб цей період пройшов без зайвого стресу і залишив тільки позитивні емоції, дуже важливо правильно підібрати час для відвідування садка. 

iБагато батьків віддають своїх дітей в дитячий садок в різному віці. Деякі діти починають відвідувати дошкільний заклад в півтора року, а деякі навіть у чотири. Чому ж така різниця? Все залежить від того, наскільки дитина підготовлена до дитсадку. Розвиток і навички малюка важливі, тому варто приділити цьому більше уваги. Більше займайтеся з дитиною і розмовляйте з нею на тему дитячого садка. Розкажіть, що там буде багато діточок її віку з якими можна буде гратися в одній групі, їсти, ходити на прогулянки і так далі.

Від року до півтора років

Цей період є не найкращим для того, щоб віддати дитину в дитячий садок. У цьому віці дитина ще сильно пов’язана з мамою, тому навіть невелика розлука може закінчитися істерикою і надалі буде складно привчити малюка до даної установи.

Два роки

У цьому віці дитина стає більш самостійною, ходить в туалет, їсть, намагається самостійно надягати одяг. Тому можете зробити спробу і відвести малюка в садок. Але пам’ятайте, що в такому віці адаптація проходить складніше, тому якщо дитина вередує, то необхідно залишити її вдома, а через деякий час зробити ще одну спробу.

3-4 роки

Уже в 3 роки малюк може залишатися тривалий час без мами. У такому віці діти вже усвідомлено граються з іншими дітьми і обслуговують себе. Тому такий вік є найбільш оптимальним для походу в дошкільний заклад.

Якщо ви вирішили віддати дитину в 4 роки, то в цьому немає нічого страшного. Це зовсім не пізній вік, як вважають багато батьків. Чотирирічні діти із задоволенням можуть грати довгий час в цікаві ігри разом, вони діляться своїми навичками.

Щоб перший похід в дитячий садок був для дитини позитивним, малюка потрібно підготувати і в перший день залишити там всього лише на пару годин. За цей час дитина заспокоїться і почне оглядати все нове навколо. Адаптація у всіх дітей проходить по-різному, тому дуже важливо, щоб батьки приділили цьому увагу і розповіли, що садок — це добре.