Коли і як починати готуватися до школи?

Одні батьки починають готувати до школи свого малюка з 3-х річного віку, інші вважають, що треба готуватися не раніше 6-ти років. Яке ж твердження правильне? Адже в 3 або в 5 років дитина повинна відчувати щасливе дитинство, а не сидіти над підручниками. Психологи дотримуються думки, що всьому свій час. Якщо дитині в 3 роки належить знати геометричні фігури або кольори, то читати їй поки занадто рано. Якщо малюк в 4 роки сам просить розповідати, показувати і називати букви і цифри, тоді мама, звичайно ж, не повинна його відштовхувати. Вчити в цьому віці можна за бажанням малюка.

Psikhologicheskaya-podgotovka-detey-k-shkoleНавички дитини під час вступу до школи

Дитина з 6-ти років повинна володіти певними критеріями в інтелектуальному розвитку. Вона може знати алфавіт, тільки не букви, а й звуки. Так дитина швидше навчиться читати. Якщо малюка вчити букву, наприклад, «ем», тоді він не зможе прочитати слово «мама». У нього вийде «емаема». Якщо вчити звук «м», тоді він легко зрозуміє техніку читання. Письмо також необхідно готувати до школи, тільки вчити правопис того звуку, який вчили тільки що з читання. Таким чином дитина швидше буде запам’ятовувати і букви, і звуки. Уроки математики необхідно вчити з фруктів, овочів, цукерок і т. д. В ігровій формі малюк добре засвоїть цифри. Сьогодні продається багато розвиваючих ігор для вивчення букв, цифр та кольорів. Багатьох батьків вони рятують. Є настінні плакати, які вчать дитину буквам, кольорам, цифрам, пісням і скоромовкам. Займатися з малюком треба тільки в ігровій формі. Так як, якщо просто зробити уроки по 30 хвилин, дитині швидко набридне таке навчання. А детальнішу інформацію про підготовку ви можете дізнатися на сайті http://www.beitdan.org.ua/ru/studios/from-1-to-6-years/preparing-for-school/ вже зараз.

Психологічна підготовка до школи

Ось уже готовий портфель і все необхідне для першого навчального дня. Однак чи готова дитина до нього? Дитину не тільки потрібно оцінювати за інтелектуальним розвитком. Психологічна готовність до школи є дуже важливою. Якщо дитина із задоволенням спілкується з товаришами, любить пізнавати нове, має хорошу посидючість, то швидше за все, вона готова до школи. Якщо ж, у дитини в голові тільки ляльки та машинки, сидіти на одному місці більше 5-ти хвилин вона не може, то тоді варто задуматися. Можливо, дитині рано ще в школу? Тоді краще в сім років відправити її до навчального закладу. За рік дитина стане більш посидючою, менш активною і їй буде легше пізнавати нове і сидіти на уроках всі 40 хвилин. Навіть та дитина, у якої хороші знання, як для першокласника, може бути не готовою до школи психологічно. Необхідно з дитиною частіше розмовляти, розповідати про школу, для чого вона потрібна. Чим більше дитина буде розуміти, тим швидше буде готова до школи.