Коли і в який день святити паски і яйця на Великдень у 2021 році

Наближається Світле Христове Воскресіння, і православні готуються до урочистої пасхальної службі. Серед давніх традицій — освячення пасок, сирних пасок і фарбованих яєць, які потім виставляють на святковий стіл.

Великодні страви — це не святиня, а символ головного свята церковного року, тому на освячення поспішають навіть невоцерковлені люди. Готуючи святкову їжу, необхідно знати, коли і як освячувати паски і яйця, обов’язково відвідувати храм або можна провести обряд вдома. А ще краще — зекономити час та сили, замовивши пасхальны страви у Baker Brothers.

Коли освячувати паски і крашанки на Великдень 2021

Згідно з прийнятими традиціями і відповідно до канонів православ’я, в кожен день Страсної седмиці пропонуються певні дії. Але в бурхливому ритмі сучасного життя досить складно в точності дотримуватися правил, тому допускаються послаблення.

У 2021 року Великдень припадає на 2 травня, Страсна седмиця починається з понеділка, 26 квітня. Вважається, що фарбувати яйця можна протягом усього передвеликодній тижня (виключаючи п’ятницю). До випікання пасок приступають у Великий четвер (в цьому році — 29 квітня), але якщо немає можливості, то переносять кулінарні справи на суботу.

П’ятниця Страсного тижня — найскорботніший день. Віруючі відкладають все приготування, приходять в храм на службу.

Зазвичай господині, прагнучи приготувати до святкового столу свіжий продукт, займаються великодніми стравами в четвер і суботу. Але якісь суворі канони і заборони відсутні, все залежить від наявності вільного часу, робочого графіка.

В цьому році, на відміну від минулого, серйозних обмежень через пандемію при відвідуванні служби в храмах немає. Тому традиційно населення планує прийти в церкві на літургії, а також на освячення великодньої їжі.

У Велику суботу в храмах йдуть вечірні служби. Багато віруючих, приходячи на літургії, після них освячують паски, паски та писанки. Також обряд проводиться рано вранці у Великодню неділю, щоб вже на святковому столі члени сім’ї могли скуштувати освячену їжу.

Так як бажаючих освятити принесені продукти дуже багато, то в церквах різних регіонів країни священнослужителі проводять обряд навіть вдень в суботу. Починають приблизно з 11.00-12.00 годин дня і продовжують до часу початку святкового богослужіння (20.00-21.00 годин). При цьому співається суботній святковий тропар: «Єгда зійшов ти до смерті …», тому що страви освячуються напередодні. В Світле неділю під час служби співають «Христос воскресе …», освячують великодні дари, і поспішають після служби додому сісти за трапезу.

Бажано заздалегідь дізнатися розклад богослужінь в місцевих храмах, щоб спланувати відвідування, при цьому уникнути попадання в стовпотворіння. При цьому ієрархи церкви постійно нагадують віруючим про те, що приготування великодніх страв, а потім їх освячення — це не головне в урочистому і велике свято. Центральна подія — Воскресіння Месії, а страви лише символічні знаки великого дня.