Коли чекати перші місячні після пологів за допомогою кесаревого розтину?

Як ви знаєте, у міру виношування дитини в жіночому організмі трапляються різні зміни, які вже після народження поступово повертаються знову. Фахівці називають цей процес інволюцією, тобто зворотним розвитком. Тут же потрібно сказати, що після відновлення дітородної функції обов’язково відновиться менструальний цикл.

information_items_19597Втім, це не означає, що жінка в цей момент може зачати дитину і народити. Особливо це стосується тих мам, кому робили кесарів розтин. Звичайно, це цілком можливо і ніхто не сперечається, однак практика показує, що результат часом більш ніж негативний і часом навіть небезпечний. На думку лікарів, планування наступної вагітності в ідеалі потрібно починати мінімум через 3 роки.

У зв’язку з цим хотілося б рекомендувати оберігатися відразу після кесаревого розтину, не чекаючи моменту, коли настануть знову «перші» місячні. Коли вони почнуться, якщо міркувати про жінок, кому, власне, зроблено кесарів розтин? Фахівці посилаються на два важливі аспекти: все вкрай індивідуально, терміни різняться стосовно різних представниць слабкої половини в межах норми, ну і сама по собі операція кесаревого розтину особливо позначається на термінах настання місячних після народження дитини.

Виявляється, відновлення організму, а також всякого роду зворотні зміни, беруть свій початок в момент, коли відходить послід. Матка все активніше скорочується, повертаючись і досить швидко до звичних розмірів. Якщо вірити медичними показаннями, з періодичністю кожен день вона опускається приблизно на 10 міліметрів. Орієнтовно матка приймає звичний розмір через 6-8 тижнів після пологів, неважливо буде це кесарів розтин або звичайне народження дитини природним шляхом. Відомі випадки, наприклад, зважаючи на активне грудне вигодовування, матка може навіть зменшитися в розмірах в порівнянні з тим, якою вона була до пологів. Далі, як прийнято говорити, прокидаються яєчники, завдяки чому їх гормональне функціонування починає поступово відновлюватися.