Колготи збережуть красу ніг

Жіноча краса і здоров’я взаємопов’язані. У цьому полягає велика мудрість природи, яка наділила здорових жінок, здатних виносити не менш здорове потомство, рисами, що притягають увагу чоловіків. Не всі хвороби спотворюють зовнішній вигляд, але є такі, які починаються з «косметичних» проявів. До їх числа належить варикозна хвороба вен нижніх кінцівок.

af35fd6d72501c3027be9affd08dbd68Кровоносні судини поділяються на артерії та вени. Перші йдуть від серця до органів, другі збирають кров від органів і повертають її до серця. Вони знаходяться в нерівному положенні: рух крові по артеріях обумовлений імпульсом, який їй дало серце при його скороченні, але при проходженні через капіляри цей імпульс втрачається, і венам доводиться самим йти на хитрощі, щоб доставити кров в серце. Це здійснюється за рахунок пульсації і системи клапанів.

З різних причин (спадковість, сидяча або стояча робота тощо) венозний клапанний апарат виявляється недостатнім. І тоді починаються застійні явища у венах нижніх кінцівок, що призводять до їх розширення. Спочатку це просто погіршує зовнішній вигляд ніг, на яких стають помітні опуклі судини.

Що собою являє компресійний трикотаж, який є одним із засобів лікування варикозної хвороби вен нижніх кінцівок на ранній стадії? Це — трикотажний виріб, які створює градієнт тиску зверху вниз, що сприяє виштовхування крові з поверхневих вен у напрямку серця. Градієнт означає, що знизу, де негативний вплив сили тяжіння найбільш виражений, тиск трикотажу на ногу максимальний, а чим вище, тим він менший, що сприяє витисканню крові з венозних судин вгору, до серця, подібно до витискування зубної пасти з тюбика. Тобто, подібна білизна — зазвичай колготки — допомагають венам справлятися з їх роботою і уповільнює прогресування хвороби. До того ж, тиск білизни змушує поверхневі вени частково спадати, і вони стають менш помітними.

Компресійний трикотаж допомагає уповільнити прогресування хвороби на її ранніх стадіях, коли вона проявляє себе тільки косметичним дефектом ніг. Якщо фактор, що викликав варикоз, неможливо усунути, хвороба прогресує (хоча при використанні компресійних колготок це відбувається повільніше, ніж без них). Крім косметичного дефекту розвиваються порушення кровообігу, і тоді лікарі рекомендують інші методи — штучне склерозування (закупорку) поверхневих вен ніг або їх видалення (функція відтоку крові від ніг при цьому перекладається на глибокі вени, які не схильні до розвитку варикозу).