Книги для малят від півтора до трьох років: критерії вибору ілюстрацій

Сучасний ринок не може поскаржитися на дефіцит книг дітей, так само як і не може похвалитися їхньою якістю. Батьки малюків виявляються в хаосі незнайомою для них літератури, в якій складно орієнтуватися. Купівля кожної книги — це завжди експеримент, так як дуже складно передбачити не тільки те, чи сподобається книга малюкові, але і те, який у неї зміст виявиться, адже прочитати всю книгу магазині неможливо. Однак якщо текст може залишитися загадкою для покупця, то ілюстрації можна розгледіти відразу, і будь — яка доросла людина  відразу визначить якість ілюстрацій.

CHTENYE_KNYG_00Чим більше розумних і правильно підібраних книг у дитини, тим швидшим є її розвиток. Книги для дітей з яскравими і якісними ілюстраціями, допомагають дитині отримати інформацію через картинки.

Критерії вибору ілюстрацій досить прості. Ілюстрації в книгах повинні відповідати не тільки естетичним вимогам, але і бути адекватні віку дитини, тобто повинні бути професійними.

 

Поради щодо вибору ілюстрацій:

 

1. Графічність картинок. Кольорові ілюстрації повинні мати чітку графічність, тобто чіткі лінії. Поширена помилка сучасних ілюстраторів і видавців в тому, що елементи кольорових ілюстрацій зливаються один з одним, і малюкові важко відокремити персонажа від фону, декоративні елементи від пейзажу та інше. В результаті дитина не може відповісти на питання «Де будиночок?». Не тому , що воно до цього не готова, а тому, що вона просто не бачить, не розрізняє будиночок від фону на цій картинці. Розгляд подібних ілюстрацій перетворюється для малюка в розгадування ребуса.

На ілюстраціях з високим ступенем графічності елементи можуть мати чорні або білі кордони (тобто мати обведення), фон має помітно відрізнятися від основного малюнка, персонажі і деталі пейзажу мають бути зображені не за допомогою перехідних одна в одну плям, а за допомогою ліній.

2. Різний вираз облич персонажів. Для дитини має бути зрозуміло, плаче персонаж або сміється, сердиться або боїться. В багатьох книгах для малюків сьогодні зображені персонажі з невизначеним виразом обличчя. Малюки нерідко бояться таких картинок або просто залишаються до них байдужими.

3. Реалістичність. Як це не дивно, сучасні ілюстрації не задовольняють навіть таку, здавалося б, очевидну вимогу, як реалістичність. Навіть дорослі не завжди можуть визначити, хто зображений на сторінці: жаба, качка або кішка, так як всі герої ілюстратора намальовані по одній моделі. У всіх однаковий овал обличчя, одні і ті очі, один розмір вух і таке інше. Купуючи книгу, придивіться до персонажів: чи зможе ваш малюк легко розпізнати героїв?

4. Адекватна ступінь деталізації. Розгляньте книгу і постарайтеся оцінити, багато чи мало деталей містить ілюстрація. Відсутність деталей робить картинку ясною і підійде для зовсім маленьких діточок, але зробить ілюстрацію нецікавою для розглядання. Велика кількість деталей заплутає малюків, але перетворить перегортання книги в захоплююче заняття і змусить дитину повертатися до книги ще і ще.