Кисневий концентратор: для чого потрібен і як його вибрати?

Нестача кисню — гіпоксія призводить до ослаблення імунітету, нервових розладів, слабкості, зниження фізичної та розумової активності. Заповнити дефіцит кисню допомагає спеціальний апарат — кисневий концентратор. Цей пристрій виділяє кисень з атмосферного повітря, пропускаючи його через молекулярне сито і на виході видає газову суміш, яка на 95% складається з кисню.

newlife-intensity_difierПри яких захворюваннях використовується кисневий концентратор?

В даний час кисневі концентратори, крім стаціонарного використання, знаходять більш широке застосування при використанні в домашніх умовах, бо прилади є відносно компактними й простими у використанні, тому концентратор кислорода купить — буде правильним рішенням.

Оксигенотерапія (киснева) показана людям із захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем. Інгаляції концентрованим киснем застосовуються при коронавірусній інфекції, хронічній обструктивній хворобі легень (ХОЗЛ), бронхіальній астмі, легеневій гіпертензії, муковісцидозі, серцевій та дихальній недостатності. Залежно від характеру і перебігу захворювання лікар може призначити тривалу оксигенотерапію або короткочасні процедури по 30-60 хвилин в день.

Киснева терапія також призначається хворим для відновлення після операцій, перенесення важких захворювань. Інгаляції допомагають зміцнити захисні сили організму і прискорити процес одужання.

Кисневий концентратор необхідний тільки хворим?

В умовах мегаполісу рівень кисню в повітрі набагато нижчий. У зв’язку з цим жителі великих міст набагато частіше відчувають незначну гіпоксію. В результаті чого може з’явиться стомлюваність, сонливість, дратівливість, головні болі, нездоровий колір обличчя, передчасне старіння.

Діти, в період активного росту, особливо потребують підвищеного надходження кисню, бо його нестача може привести до ослаблення імунітету, частих респіраторних захворювань, зниження успішності.

Які характеристики потрібно враховувати при виборі кисневого концентратора?

До основних характеристик, на які слід звернути увагу при виборі кисневого концентратора відносять:

— продуктивність кисню у хвилину;

— рівень шуму;

— додаткові можливості.

Продуктивність кисню у хвилину

Основною характеристикою будь-якого концентратора кисню є потік кисню у хвилину, при якому концентрація на виході складе не менше 90%. Виходячи з цього, обов’язково потрібно знати, як часто необхідний кисень людині. У деяких випадках киснева терапія потрібна протягом 24 годин, в деяких випадках рекомендується дихати від 30 до 60 хвилин в день.

Якщо для хворого, необхідна киснева терапія протягом 24 годин, потрібно розглядати варіант кисневого концентратора, який буде видавати не менше 5 літрів кисню у хвилину. Концентратори, чия продуктивність становить менше 5-ти літрів, зазвичай використовуються для менш складних випадків.

Якщо ж киснева терапія необхідна нетривалий час (кілька годин на день), достатньо буде кисневого концентратора з потоком кисню до 3-х літрів у хвилину.

Рівень шуму

Якщо концентратор кисню буде використовуватися для тривалої терапії, то особливу увагу слід приділити рівню шуму, адже кожен зайвий децибел набуває значення, бо підвищена галасливість протягом багатьох годин може викликати роздратування.

Додаткові можливості

Дані функції здатні розширити використання кисневих концентраторів і роблять їх більш універсальними:

1) Інгалятор (небулайзер);

2) Пульсоксиметричний датчик (SPo2);

3) Підключення до 2-х пацієнтів одночасно;

4) Підключення до ШВЛ або до центральної повітряної станції лікарні.

Але не варто забувати! Починаючи лікування киснем, слід обов’язково звернутися до лікаря, який точно скаже, чи є показання до даного методу терапії. Надлишок кисню також, як і його дефіцит, може погано відбитися на здоров’ї хворого.