Кілька слів про авторську ляльку

Авторська лялька вважається декоративним арт-об’єктом, невеликої скульптурної формою, яка виступає не тільки в ролі незвичайного предмета для ігор, але і доповненням до інтер’єру кімнати.

456Особливий акцент дизайнери інтер’єру приділяють порцеляновим лялькам або BJD. Останній вид не соромно піднести в подарунок, так як це недешевий екземпляр.

Про перші авторськы ляльки стало відомо з документів, які відносяться початку 18 століття. Не ганчірковими екземплярами користувалися діти багатих сановників і ті, хто жив при королівському дворі. Саме двір був так захоплений виробами з порцеляни, тому кожен екземпляр іграшки був єдиним. Дрібні майстерні ретельно підбирали натурницю, щоб скопіювати її обличчя на гладку поверхню гіпсової кулі, доля якого була визначена в якості голови. Монархи ретельно стежили, щоб такі вироби були забезпечені великим гардеробом суконь, що повторює модель костюмів, в яких самі були одягнені.

До речі, ви можете також купить монстр хай — ляльку чудової якості, яка неодмінно сподобається вашій дитині.

Сучасні ляльки мало чим відрізняються від своїх предків. Згадайте казку про трьох товстунів, коли шпагою недбайливого начальника поліції була проткнути лялька-механізм. Такий товар вже вміли випускати в середні століття, так як годинниковий механізм справлявся з простим завданням: копія міністра фінансів або кухаря вміла рухати руками і навіть відкривала рот, як жива людина. Батьком такої диво-техніки вважається Жак Вокансон. Виготовлений його руками «Гравець на флейті», вмів відтворювати 12 мелодій. Шедеврами вважаються «Малювальник», «Музикантка» і «Писар».

Як і нинішні іграшки, середньовічні аналоги дуже були схожі на живу людину. Порцеляну розписували під шкіру, правда, іноді дерев’яний варіант теж непогано виглядав, якщо потрібно було привести на світ якого-небудь бродягу або нелюда. Голова, руки і ноги пришивались до тіла, яке мало тканинну поверхню і набивалося сіном. Волосся робили натуральними. Через високу ціну ляльки вважалися подарунком шикарним і зазвичай підносили їх дорослим людям.