Кетогенна дієта: худнемо за допомогою жирів

Розроблено більше сотні різних дієт, але саме кетогенна дієта визнана лікарями-дієтологами найбезпечнішою і оптимальною для здорового травлення.
1472555387_zhiry_v_racione_pitaniyaКетогенна дієта – це унікальна дієта, здатна підвищити тонус вашого організму, завдяки підвищеному вживанню жирів. Звучить досить неоднозначно, проте саме жири допоможуть вам схуднути плавно і безболісно.

Дієтологи по всьому світу визнали, що кетогенна дієта робить позитивний, оздоровчий вплив на організм людини. Кетогенна дієта індивідуальна для кожної людини, тому слід проконсультуватися з лікарем перш, ніж складати щоденний раціон.

Принцип дії: складна біологія простою мовою

 
Всім відомо, що глюкоза необхідна нашому організму. Самостійна розробка цього елемента не виробляється нашим тілом. Наш організм може лише ненадовго «резервувати» отриману глюкозу, постійно необхідну для роботи мозку. Організм, одержуючи білок, починає його розщеплювати, добуваючи глюкозу, якщо ж настає «білкове голодування, організм перемикається на замінник глюкози – кетони.

Кетони набагато ефективніше «постачають» енергію нашому організму, сприяють роботі мозку, не впливаючи при цьому на м’язи. Часто лікарі застерігають пацієнтів від дієт, побоюючись ендокринних збоїв, порушень вироблення інсуліну, але з кетонами подібні наслідки просто виключені.

Що ж служить джерелом кетонів?

 
Кетони виробляються печінкою, коли організм відчуває потребу в глюкозі. Цей процес відбувається з невблаганним спалюванням жирових відкладень нашого організму.

Таким чином, кетогенна дієта – це ніщо інше, як раціон, побудований на споживанні жирів, тваринного білка із зменшеним споживанням простих вуглеводів.

Перші й обережні кроки

 
Для того, щоб позбавити організм глюкози, в перший день дієти необхідний голод і багато рідини (води).

Другий і третій дні повинні бути насичені білковою їжею, жирами. Найкраще підійде жирна риба, сир, варені яйця, авокадо і горіхи. Більш прості страви – омлет з беконом. Овочі, сир, жирне м’ясо – відмінно підійдуть для решти днів тижня.

Після першого тижня нашому організму потрібен «перепочинок», необхідний для відновлення вуглеводного обміну. Такий порядок можна повторити не більше трьох разів. Вже в перший тиждень дієти більшість людей досягає бажаної ваги і втрачає від п’яти до восьми кілограмів маси тіла.