Кесарів розтин: переваги для мами і дитини

Кесарів розтин відноситься до розряду досить складних операцій. В ході неї лікар робить надріз нижньої частини очеревини породіллі, розсікає матку і витягує плід. Процедура також включає в себе очищення черевної порожнини і дітородного органу. Після всіх цих маніпуляцій лікар зашиває пошкоджені тканини.

rody_ili_kesarevo_sechenie1

Відзначимо, що кесарів розтин зазвичай призначається тим жінкам, які не можуть народити самостійно через поганий стан здоров’я. Поряд з цим кесарів розтин призначається при частковому або повному відшаруванні плаценти, неправильному розташуванні плоду, багатоплідній вагітності та деяких інших факторах ризику.

Незважаючи на те, що кесарів розтин не є природніми пологами, він має безліч переваг як для мами, так і для майбутньої дитини. В першу чергу варто виділити відсутність болю. Завдяки анестезії породілля не тільки не відчуває біль під час операції, але і не відчуває переймів. Варто нагадати, що останні вкрай болючі і можуть тривати більше 24 годин.

Після кесаревого розтину на животі у жінки залишається шов. Він може бути як маленьким і непомітним, так і великим — все залежить від акуратності і професіоналізму хірургів. Однак тут варто врахувати, що при природних пологах багатьом жінкам так само не вдається уникнути накладення швів через розриви промежини і шийки матки. Часто для того щоб уникнути наслідків цього доводиться робити дорогі пластичні операції, тому як у жінок з’являються комплекси, що призводить до нерозуміння і погіршення відносин з партнером.

Часом кесарів розтин є єдиним виходом, наприклад, при тазовому передлежанні. В цьому випадку природне розродження може загрожувати життю майбутньої дитини. Під час проведення операції малюк не відчуває абсолютно ніякого болю. Імовірність того, що епідуральна анестезія, яку роблять мамі, потрапить в кров новонародженого — мінімальна. При цьому під час природного розродження малюки дуже часто відчувають кисневе голодування, що виключено при проведенні кесаревого розтину — лікарі почнуть операцію відразу після введення ліків матері.