Керамічна плитка: характеристика

Міцність. Це міцний і твердий облицювальний матеріал. Спрямоване навантаження на плитку, має перевагу в 10 разів, навіть над таким міцним матеріалом, як залізобетон. У цифрах це 30 000 т на один м*2. Вражаюча цифра. Але це властивість діє тільки при грамотному укладанні плитки.

marvelЖорсткість. Плитка виготовлена з випаленої глини, і тому не дає можливості для будь-яких деформацій і прогинів. Ступінь цього показника залежить від товщини плитки.

Вогнестійкість. Плитка має високий рівень вогнетривкості, і тому часто рекомендують даний матеріал для облицювання камінів, печей. Так як плитка виготовлявся з екологічно чистих компонентів, при нагріванні не виділяє шкідливих токсинів, які завдають шкоди здоров’ю.

Теплопровідність. Завдяки  тому, що головною складовою у виробництві плитки є глина, вона володіє хорошою теплопровідністю. Не секрет, що глина тримає як тепло, так і прохолоду. Саме тому плитка має перевагу над іншими матеріалами і рекомендується для теплих підлог.

Колірна стійкість. Випромінювання сонячних променів, ніяк не позначаються на кольорі плитки. І це ще один плюс до позитивних характеристик керамічної плитки.

Гігієнічність. Догляд за керамічною плиткою нескладний. Миючі засоби для плитки не є проблемою. Плитка займає одне із самих почесних місць по своїй гігієнічній експлуатації.

Застосування плитки

Різновидів облицювальних плиток велика кількість.

Плитка підрозділяється на наступні групи:

-внутрішні облицювальні роботи (стіни, підлога);

-зовнішні роботи (балкони, тераси, альтанки, доріжки);

-облицювання басейнів.

Плитка, вбирає великий об’єм вологи, стає менш морозостійкою. Тому перш, ніж приступати до зовнішніх робіт, необхідно звернути увагу на це. Для вулиці ідеально підійде плитка з глазурованою лицьовою поверхнею. Також переконайтеся, що маркування даної плитки відповідає місцю її застосування. Плитка для зовнішніх облицювальних робіт має товщину: підлога від 5 до 13 мм; стіни від 9 до 13 мм; внутрішня обробка від 3 до 5 мм.

Фасадна плитка забезпечена спеціальним рифленням тильної сторони, що сприяє кращому зчепленню з вертикальною поверхнею.

Поради щодо вибору. Вибираючи плитку, враховуються кілька факторів: повинний збігатися колірний відтінок; лицьова поверхня не повинна мати тріщин, нерівностей і сколів. На звороті теж не повинні спостерігатися дефекти. Межі повинні мати ідеально рівні форми.

Користуючись цими простими порадами, ви убезпечите себе від неякісної покупки і викинутих на вітер грошей.